Категорії
Визначні місця
Башта князів Чарторийських у м. Луцьк PDF Друк
Середа, 27 серпня 2014, 19:00

Башта є всім, що залишилося від зміцнення Окольного замку. Цей замок ще в часи середньовіччя підтримував Верхній замок з південно-західного боку. Біля підніжжя знаходився штучний рів наповнений водою і служив додатковою зашитою замку. У той час це було досить поширене. Рів захищав про несподіваного нападу ворогів. Вхід здійснювався по мосту, перекинутому через рів. Таким чином у противника був тільки один вхід та територію замку, що робила оборону легше. Можна було заздалегідь підготуватися і дати гідну відсіч противнику. Цей лежав там, де зараз знаходиться вулиця Драгоманова.

Вежу звели з цегли та зміцнили вапняковим розчином. Хоча з самого початку вежа була квадратної форми, в перебігу реконструкції чотирнадцятого і п'ятнадцятого століть вона набула більш квадратні обриси. У вежі в сього три поверхи. Її конструкція, а також зовнішній вигляд примикають до башти стін не раз мінялися за час життя башти і на протязі великої реконструкції.

 
Монастир брігіток PDF Друк
Субота, 23 серпня 2014, 12:28

У місті Луцьку на вулиці Кафедральній, 16 знаходиться покинутий монастир брігіток. Брігіткі - черниці ордена святої Бригіди. Їх на початку 17 століття запросила до Луцька Ізабелла Симашко, дружина волинського хорунжого, а вже в 1624 Альберт Радзвілла віддав в їх володіння свій палац. Замок займав південну частину Окольного. В 17 столітті цей монастир був одним з найбільших в місті Луцьк. Після того, як брігіткі отримали палац додачу до території монастиря, вони розширилися і прибудували ще й костел. Це виявилося не тільки святим місцем, а й джерелом освіти для багатьох місцевих дівчат. В 1845 монастир згорів по дурості монашок, що не пустили жителів у двір загасити пожежу.

1890 - був перебудовним. Будівля пристосовували для в'язниці і поліційного управління. У період між війнами у в'язниці поруч зі справжніми злочинцями тримали і політичних ув'язнених. Багато хто з них підозрювалися у зв'язку з українськими націоналістами. Коли Волинь приєднали до СРСР, число ув'язнених збільшилася в багато разів. Як відомо, тоді було дуже просто потрапити за грати. Представники різних верств суспільства: священики, лікарі, вчені та творчі люди змушені були перебувати в найжахливіших умовах справжньої в'язниці. Під час нападу німців на СРСР здійснювалися великі напади і вбивства ув'язнених у в'язницях. До 1960 в'язниця ще існувала, а пізніше її переобладнали під музичне училище.

 
Дитяча залізниця у місті Луцьк PDF Друк
Субота, 23 серпня 2014, 12:27

У місті Луцьк вздовж берега невеликої річки Сапалаївка пролягає Дитяча залізниця. Шлях починається з головної станції "Росинка", яка знаходиться за адресою: вулиця Шопена, 14. Хоч у неї і всього півтора кілометра і вона найкоротша з тих, що існує в Україні, це не заважає їй бути цікавою для маленьких пасажирів.

За допомогою Львівської залізниці в 1952-1954 роках була побудована дитяча дорога довжиною у дві станції: Росинка і Водограй (Раніше Піонерська і Малогвардійська). Такий великий проміжок часу пояснюється тим, що в 1952 році фінансування дороги припинилося і було відновлено тільки через 2 роки. Дуже допомагали в будівництві юні залізничники та працівники Малої Рівненської дитячої дороги. Перший поїзд оговтався зі станції 8 листопада 1954. Вів поїзд молодий машиніст Валентин Ведерскій, а найпершими пасажирами стали школярі, які найбільше допомагали в будівництві. У складі дитячої залізниці раніше було кілька дерев'яних вагонів, але зараз там стоїть тепловоз, який передало депо Берегово у 2009 році і два вагончики. Сам склад гордо називається "Юність" і знаходиться в досить пристойному стані. Усередині вагонів чистота і порядок. Затишні дерев'яні лавочки, відкриті вікна і маленькі дерев'яні столики-підвіконня. На кожному віконці прибита попереджувальна металева табличка з написом "не висовуватися".

 
Кафедральний собор в Луцьку PDF Друк
Субота, 23 серпня 2014, 12:25

Прямо в центрі старовинного міста Луцька розташувався кафедральний собор святих апостолів Петра і Павла. У дванадцятому століття на місці Луцька існувало давньоруське селище і якщо вірити одній із сучасних гіпотез, то собор побудований на місці давньоруського храму. Це можна допустити, якщо врахувати, що тоді більшість населення була православним, і цілком міг храм займати центральне місце в місті. До того ж ми можемо навести не один приклад по всьому світу храмів, побудовані на місці інших церков. Але це лише одна з багатьох багатьох версій. Спочатку кафедральний собор зводився як церква при монастирі ізуітів. Тільки через майже сто років він отримав статус кафедрального.

Після проводились ремонтно-будівельні роботи, набагато змінили зовнішній вигляд храму за допомогою архітектора Уманьского. У 1948 році храм закрили і використовували як склад і як музей атеїзму. Лише на початку дев'яностих силами священика Людвіка Камілевского, собор повертається до Католицької церкви і в 91 році заново освячується єпископом Керницький. За костелом знаходився будинок-пріют для дівчаток сиріт, побудований Юзефою Поляновською, а в північній частині храму перебувала дворянська школа, яка трансформувалася в гімназію, а після в училище. Тут навчалися і викладали багато історично знаменитих людей.

 
Таємничий замок Любарта PDF Друк
Субота, 23 серпня 2014, 12:24

Луцьк один з найстаровинніших міст в Україні. У цьому місті збереглося безліч старовинних пям'ятників, які вдалося вберегти від руйнування і злодіїв. Одна з таких збережених реліквій - замок Любарта. За переказами, через рік після заснування міста князь Володимир побудував захисну дерев'яну фортецю. Дуже довго фортеця була надійним захистом для жителів, але не витримала монголо-татарську орду, яка напала у 12 столітті. Коли, в середині 14 століття, Луцьк став столицею Галицько-Волинського князівства почався час процвітання міста. За допомогою князя Любарта-Дмитра Геддіменовіча побудували цегляні оборонні споруди і Верхній кам'яний замок, що по сей день є однією з головних визначних пам'яток Луцька.

Вважається, що з самого початку існувало два замка: повністю зруйнований Окольний і другій, Верхній, який у чудовому стані зберігся і в наш час, тільки зветься частіше Замком Любарта. Фортецю будували з 1340 по 1384. Цілі сорок років люди трудилися для зведення цієї масштабної фортеці. Після цього її переодично добудовували і реставрували. Сучасний замок Любарта реставрується під зразок 1542. Саме тоді він був таким, як зараз. На екскурсії у замку ви можете побачити виставку будівельної кераміки або виставку дзвонів, а також унікальний арсенал старовинної зброї.