Делегація з німецького міста-партнера завітала до Луцька

PDF Друк
Субота, 18 квітня 2015, 16:43

Ліппе — перший партнер Луцька у Німеччині. Це засвідчив підписаний Меморандум про співпрацю Луцьким міським головою Миколою Романюком і керівником району Ліппе Фріделем Гойвінкелем під час перебування делегації нашого обласного центру з офіційним візитом у Федеративній Республіці Німеччина. Підписання такого документа стало можливим завдяки багаторічній роботі спілки «Мости дружби в Україну» та особисто професора Карла-Германа Крога для зміцнення німецько-українського співробітництва.

Сьогодні делегація з краю Ліппе завітала до Луцька. У її складі — Фрідель Гойвінкель, ландрат, Наталі Гассе, референтка, Карл-Айтель Йон, керівник відділу у справах молоді, сім’ї і соціальних питань, Бернд-Гайнріх Корте, керівник відділу партнерств району Ліппе, Карл-Герман Крог, голова правління спілки «Мости в Україну» та пан пастор Манфред Мьоллер, заступник голови правління спілки «Мости в Україну».

Як і годиться в Україні, Луцький міський голова Микола Романюк зустрів німецьких партнерів хлібом та сіллю.

Привітав гостей у нашому місті митрополит Луцький та Волинський Михаїл. Він зауважив, що в сьогоднішній суспільно-політичний ситуації міська влада не на словах, а на ділі показує приклад об'єднання та цілісності України. Одним із таких кроків є співпраця з містом Волноваха Донецької області. Адже з цим містом Луцька міська рада підписала Меморандум про співпрацю, а на Великдень луцькі родини щиросердечно прийняли 68 діток з Волновахи.

Опісля в знак вшанування загиблих українців, що захищали незалежність та свободу нашої держави під час Революції Гідності, спільно з міським головою Миколою Романюком вони поклали квіти до фотостенду Героїв Майдану та біля могили Василя Мойсея.

Карл-Герман Крог, голова правління спілки «Мости в Україну» від імені всіх німців побажав Україні миру, свободи та процвітання. “Я знаю, що таке війна. Це було для нас дуже важливо схилити голови перед загиблими, що боролися за Україну”, - зауважив він.

А також розповів, що ця поїздка допоможе укласти угоду про співпрацю із краєм Ліппе. “Ми хочемо зблизити народи Німеччини та України у спільному домі — Європі”, - наголосив він.

Також в рамках сьогоднішнього перебування у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки відбулась зустріч зі студентами Інституту іноземної філології за спеціальністю “Німецька мова” та викладачами.

Студенти підготували гостям презентацію про маловідомі факти Німеччини, а також поділилися враженням від проходження стажування у цій державі.

Луцький міський голова Микола Романюк висловив вдячність пану Карлу-Герману Крогу за ініціативи, які він реалізує у співпраці з нашим містом. Висловив сподівання, що зустрічі студентів, спільні програми допомагатимуть будувати хороше майбутнє у Європі. Розповів про своє перебування у Німеччині й зауважив, що один із кроків співпраці — стажування студентів є дуже важливим для нашого міста та України. “Адже майбутнє за молодими людьми”, - наголосив він.

До слова, минулого року 18 студентів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та Луцького національного технічного університету стажувалися в установах, організаціях та підприємствах району Ліппе. Крім того, щороку до Німеччини приїздять культурно-мистецькі гурти зі Східноєвропейського національного університету «Бандура» та «Дивоструни».

Опісля гостям міста своє музичне мистецтво подарували студенти Інституту мистецтв СНУ імені Лесі Українки.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити