Соціальний магазин з військовою амуніцією відкрито на Волині

PDF Друк
П'ятниця, 20 лютого 2015, 10:51

Попри численні заяви, що держава забезпечує повною мірою мобілізованих солдат, нерідко родичам бійців доводиться багато чого купувати за власний кошт. Тож, для того, аби повністю спорядити бійця на фронт, рідним необхідно докуповувти одяг та інші необхідні речі. Саме для того, аби уникнути наживи на воїнах «нечистих на руку» бізнесменів, у Луцьку відкрили соціальний магазин для вояків української армії.

Ініціаторами проекту виступили активісти із ГО «Самооборона Волині».

«Десятки солдатів щодня шукають військовий одяг, аби спорядитися до служби в армії. Все було б добре, якби Збройні сили повністю забезпечували усіх мобілізованих бійців. Однак, досвід останніх шести місяців роботи у сфері допомоги армії свідчить про те, що практично усі військовослужбовці докуплюють собі нову форму, взуття, куртки та інші речі, адже якщо у армії щось і видають, то не факт, що якісне», - кажуть самооборонівці.

Тож, для того, аби на вояках не наживалися, активісти вирішили посприяти у створенні спеціального місця, де армійські речі будуть реалізовувати за собівартістю – тобто, за скільки купили – за стільки й продали. Так, соціальний магазин з амуніцією для військових відкрили поруч із будинком, що по проспекту Грушевського, 22.

Історія виникнення торгового закладу така: один із луцьких підприємців віддав за символічну плату у користування свій лоток для реалізації благородної ідеї. Суть соціального проекту полягає у тому, що солдату достатньо принести документ, що засвідчує про те, що він є військовослужбовцем. У такому разі усі речі йому продадуть за тими самими цінами, що і закупили. Інший же бізнесмен надав активістам у кредит партію військового одягу, який постійно возить з-за кордону. Загальна ціна цієї партії – три тисячі євро. Коли її продадуть, на виручені кошти закуплять нову. І такий цикл відбуватиметься щоразу.Зауважимо, що волинські бійці неодноразово скаржились на високі ціни за товар і не могли собі дозволити купити необхідні речі.

Щодо безкоштовної допомоги, то відтепер члени ГО «Самооборона Волині» споряджатимуть лише конкретні батальйони, які перебувають на передовій. Так, військовий одяг для них закуплятимуть на кошти, зібрані з пожертв громадян та підприємців. Ці партії обіцяють доставляти конкретному підрозділу безпосередньо з рук в руки.

На жаль, зі слів самооборонівців, часто траплялось таке, що благодійники могли видати багато одягу кільком особам. Як наслідок, потреби усіх бійців тих спецпідрозділів, які справді потребували допомоги, були не враховані – одягу на всіх не вистачало. Натомість, амуніцію отримували бійці, які не поспішали їхати у зону бойових дій.

Утім, люди, які не є військовими, також зможуть придбати необхідні речі у магазині, але уже з націнкою 15-20%. Активісти запевняють, що це роблять для того, аби оплатити з прибутку хоча б заробітну плату продавцю та світло, що використовують в магазині.

Варто додати, що, зі слів заступника начальника координаціного штабу Самооборони Волині Сергія Рижкова, за три дні роботи магазину військовий товар у ньому придбали більше сотні чоловік.

За період з 22 до 30 січня у в/ч А2615 прийшло 4994 комплекти демісезонної канадської форми, 4370 пар канадських берців і 1410 дощових костюмів (Україна).

Волинський Обласний Військовий Комісаріат просить волонтерів звернути на це увагу і не витрачати гроші на те, що забезпечує держава. Від волонтерів буде потрібна змінна форма, фліси. Можливо, робочі комбінезони.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити