Путівник Камеруну

PDF Друк
Понеділок, 16 грудня 2019, 12:59

Факти та статистика

Місцезнаходження: Західна Африка, що межує з Бейфра, між Екваторіальною Гвінеєю та Нігерією

Столиця:Яунде

Клімат: залежить від рельєфу, від тропічного на північному узбережжі, і гарячого на півночі

Населення:23,130,708 (2014 рік)

Етнічний склад: Камерунські Горяни 31%, Екваторіальні Банту 19%, Кірді 11%, Фулані 10%, Північно-західні Банту 8%, Східна нігритики 7%, інші африканці 13%, не-африканці менш ніж 1%

Релігія:корінні вірування 40%, християни 40%, мусульмани 20%

Форма правління:республіка; багатопартійний президентський режим

Мова

В Камерун живе на 230 мовах. До них належать 55 афроазиатських мов, два ніль-сахарські мови та 173 мови нігер-конго. Ця остання група поділяється на одну мову Західної Атлантики (Fulfulde), 32 мови Адамава-Убангую та 142 мови Бенуе-Конго (з них 130 мов банту).

Англійська та французька мови є офіційними мовами, що є спадщиною колоніального минулого Камеруну як колонії Великої Британії та Франції з 1916 по 1960 роки. Нація прагне до двомовності, але насправді дуже мало камерунів говорять як французькою, так і англійською. Уряд створив кілька двомовних шкіл, щоб навчити обидві мови більш рівномірно. Камерун є членом Співдружності Націй та Франкофонії.

Камток, або англійська Підгінь, багато в чому був linguafranca Камеруну з 1880-х років. Він зазвичай використовується як інструмент для посилення комунікації в цій двомовній країні, що має приблизно 250 рідних діалектів. Є кілька варіантів на Камток, виходячи з того, де він використовується - на полях трав, у католицькій церкві, на франкофонічних областях країни, на південно-заході країни та серед торговців рогатою худобою Бороро. Отож, замовляйте переклади з англійської мови у Глебов.

Камерунське суспільство та культура

Люди

Камерун має різноманітне населення, що складається з приблизно 250 етнічних груп, які потім утворюють 5 регіональних / культурних груп. Це західні горці (також називають трасфільтри), до яких належать Бамілеке, Бамун та менші групи на північному заході; Прибережні тропічні лісові люди, до яких належать Басса, Дула та багато менших груп на південному заході; південні тропічні ліси, до яких належать Beti, Beulu, Fang і Pygmies; Мусульмани північних напівзасушливих областей та центральних гірських районів, до яких відносяться Фулані; і Кірді, немусульманські народи північної пустелі та центральної височини.

Релігія

Конституція гарантує свободу віросповідання. Близько 40% населення має певну форму корінних вірувань, 40% дотримуються форми християнства та 20% - мусульмани. Різні релігійні групи поєднуються досить добре, хоча є деякі проблеми, про які повідомляють релігійні меншини в різних частинах країни. Північ країни є переважно мусульманинами, а південь має більше християн.

Сім’я

Розширена сім'я є центром соціальної системи. Це розширена сім'я включає дідів, дідусів та т. П. Дядьків тощо. Члени розширеної сім'ї вважаються такими близькими, як ядерна сім'я на Заході.

Родинні зобов'язання мають перевагу над майже всім іншим у житті. Особи отримують визнання та соціальний статус через свою велику сім'ю. Очікується, що молоді піклуються про людей похилого віку- членами розширеної сім'ї; будинки після виходу на пенсію - така концепція.

Як і у багатьох сімейно-орієнтованих культурах, кумівство не має негативного змісту. Насправді, наймання родичів є частиною культурного контексту, оскільки це не тільки забезпечує сім'ю, але також гарантує, що камеруни працюють з тими, кого вони знають і довіряють.

Камеруни, які мають загальний фон, як правило, організовують себе в невеликих групах, які називаються асоціаціями. Окремі члени називають себе синами та дочками певної громади.

Асоціації займаються двома основними фінансовими операціями. Біржовий банк - це спеціальний фонд допомоги, за яким кожен учасник здійснює грошові внески за регулярними інтервалами, і від чого гроші даються членам, які стають жертвами нещастя. "Нянгі" - це фінансова діяльність, подібна до банку на основі взаємної довіри. Безробітний, але важко працюючий асоціативний член, який не володіє нерухомим майном, може отримати кредит від njangi.

Етикет та традиції в Камеруні

Зустрічі та вітання

 • Камерунські привітання варіюються між франкофонічними та англофонними областями. В обох районах чоловіки потискають руки.
 • На південному франкофоні близькі друзі можуть обійматись, цілувати щоки, цілуючи повітря разом із рукостисканням.
 • На північному англофонці близькі друзі мають унікальне рукостискання, в якому, відтягуючи руки від руки, вони вставляють великий палець середнього пальця іншої людини.
 • Як ознака поваги, чоловіки часто знижують голову та ховають очі, коли вітають когось, того, хто перевершує їх у віці чи положенні.
 • Деякі мусульмани не будуть тиснути руки за правилами.
 • Оскільки це ієрархічне суспільство, першими вітають старців.
 • Жінки не дивляться в очі, навіть жінкам.
 • Не слід поспішати вітатися. Потрібно багато часу, щоб дізнатися про сім'ю, людину та інше, що становить загальний інтерес під час процесу вітання

Етикет подарунків

 • Якщо вас запрошують до будинку Камеруну, принесіть господарю, фрукти, віскі або вино.
 • Не приносьте алкоголь, якщо хтось є мусульманином.
 • Невеликий подарунок для дітей завжди вітається. Шкільні матеріали або солодощі є стандартними.
 • Подарунки не завжди відкриваються при отриманні.
 • Подарунки даються лише двома руками або правою рукою; ніколи не лівою рукою.

Етикет прийому їжі

Якщо вас запросили в будинок камерунця

 • Одягайтеся добре - це демонструє повагу до господарів.
 • Потисніть руки кожного гостя індивідуально, починаючи з найстарших присутніх.
 • Не обговорюйте бізнес під час соціальної розмови.
 • Дім є приватним. Не просіть про екскурсію.
 • Камеруни є дещо формальними та вірять, що хороші манери демонструють повагу.
 • Коли виникають сумніви, погляньте, що інші роблять і робіть те ж саме.
 • У традиційних будинках спочатку їдять чоловіки, а потім жінки, а потім діти. Іноземців, як правило, запрошують 'їсти з чоловіками, оскільки вони є гостями.
 • У багатьох будинках перед їжею дають мило, щоб гості могли мити руки.
 • Очікуйте власну тарілку та беріть їжу з спільної чаші.
 • Ієрархія передбачає, що найстаріша людина перша приймає їжу з спільної чаші.
 • Багато камерунів їдять руками, хоча іноземним гостям можуть бути запропоновані столові прилади.
 • Якщо ви використовуєте свої руки, то використовуйте праву руку.
 • Як гість, вам запропонують цінні делікатеси, такі як курячі шлунки. Це вважається честю. Якщо ви не можете їх їсти, дякуйте вашому господареві, і попросіть, щоб більш прийнятним було віддати це старшим присутнім.

Бізнес-етикет і протокол

Етикет зустрічі

 • Тут значна частина інформації в розділі загального етикету.
 • При обговоренні важливо використовувати почесне звання та прізвище людини. Додержавних посадовців можна звертатися як "Превосходительство", не використовуючи їх прізвище.
 • Почесні та професійні назви називають французькою або англійською мовами, слід використовувати у відповідному регіоні країни.
 • Дочекайтеся запрошення, перш ніж перейти до імені.
 • Візитні картки даються без формального обряду.
 • Даруйте та беріть візитні картки лише правою рукою або обома руками.
 • Представте свою картку, щоб вона була зрозумілою для одержувача.
 • Розгляньте будь-яку візитну картку, яку ви отримуєте. Поширеною практикою є коментування деякої інформації або дизайну карт.

Бізнес зустрічі

Зустрічі не такі приватні, як ті, що відбуваються в Європі чи Північній Америці. В дійсності в кімнату можуть зайти інші люди, або можуть піти на зустріч на півдорозі та перервати вашу. Не слід сприймати це як ознаку неповаги або недостатньої серйозності; як тільки та зустріч закінчиться, ви можете провести свою.

Робочі дні дійсно є частиною культури Камеруну. Якщо вони використовуються, вони, як правило, виступають як відправна точка для дискусій, а не карти.

Існує формальний характер зустрічей у Камеруні. Рекомендується, щоб ви не знімали свій костюм, якщо не запропонували зробити це, оскільки це вважається випадковим.

Ділове спілкування є відносно формальним і відповідає правилам етикету та протоколу. Грубо буде повернути вашу спину до того, хто старший за вас, навіть якщо просто потиснути руки з кимось ще.

Камеруни - експресивні комунікатори, які практикують розмовне зчеплення - коли вони думають, що вони знають, про що ви збираєтеся сказати, вони перериватимуть вас згодою, незгодою чи зміною теми. Багато камерунів використовують прислів'я, коли говорять, щоб покращити спілкування.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж