Наука і технології
Спартакіада міста Луцька вийшла на фінішну пряму PDF Друк
Понеділок, 14 листопада 2016, 18:21

З метою популяризації шахів і шашок серед населення міста, підвищення спортивної майстерності гравців, виявлення найсильніших команд у підгрупах за програмою Спартакіади міста 2016 року, на минулому тижні, протягом трьох днів в приміщенні «Біла тура» КЗ “Луцький МЦФЗН “Спорт для всіх” Луцької міської ради” (вул. Будівельників, 11), проведено змагання з шахів та шашок серед команд трьох груп.

Боротьбу за нагороди вели команди вищих навчальних закладів І-ІІ, ІІІ-ІV рівнів акредитації та команди підприємств, установ та організацій нашого міста у складі яких були: 1 шахіст, 1 шахістка і 1 шашкіст, 1 шашкістка.

 
У Луцьку провели креативний хакатон PDF Друк
П'ятниця, 15 липня 2016, 10:34

9-10 липня 2016 р. У Луцьку відбувся четвертий хакатон в рамках конкурсу ІТ-проектів з е-демократії EGAP Challenge. На подію з’їхалися учасники з 9 міст України – Луцька, Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Рівного, Нововолинська, Києва, Запоріжжя, Вінниці.

Було презентовано 19 проектів, які стосувалися різних сфер суспільного життя: е-екології, е-бізнесу, перетину кордонів, соціум, транспорт тощо, – повідомляє EGAP.

Після першого пітчингу проектів команди почали працювати над проектами під керівництвом менторів. Усі намагалися отримати консультації від менторів/експертів у сфері громадської діяльності та IT, щоб отримати вищі показники згідно з критеріями оцінювання у фінальній презентації – відповідності ідеї проекту тематиці поточного циклу, можливості якісної реалізації проекту, можливості масштабування проекту на інші міста, області.

 
У центрі Луцька можна буде підзарядити телефон за допомогою сонячної енергії PDF Друк
Середа, 25 травня 2016, 14:49

У центральній частині Луцька найближчим часом встановлять так зване «sun-tree» чи «solar-tree», тобто сонячне дерево. Це спеціальний пристрій, в основі якого закладені сонячні батареї. За рахунок їхньої енергії зможуть заряджатися ґаджети.

Встановити цей чудо-пристрій планують на вулиці Лесі Українки. Там підзарядити свої мобільні телефони або ж планшети зможуть пересічні лучани і гості міста.

Запровадити таку інновацію запропонував депутат міської ради Андрій Козюра.

Луцький міський голова Микола Романюк розповів, що уже за кілька днів ідею про сонячне дерево розпочнуть втілювати у реальність. Тож зовсім незабаром лучани матимуть змогу випробувати новітній пристрій  на своїх ґаджетах.

 
У Луцьку проведуть Арт-хакатон PDF Друк
Середа, 24 червня 2015, 09:45

Арт-хакатон у Луцьку - відкрита платформа для діалогу та взаємодії всіх, хто шукає найкращі ідеї для міського простору Луцька і хоче втілювати їх у життя. 

Учасники цього діалогу – громадські активісти, влада, соціально відповідальний бізнес, ІТ-спеціалісти, фахівці-експерти та прості лучани. 

Це лекції та дискусії про виклики культурного міського ландшафту та командна робота над прототипуванням ідей і перспективних рішень для українських міст.

17 та 18 липня 2015 року. Центр Луцька.  КОЖЕН МОЖЕ ДОЛУЧИТИСЯ.

 
На Волинщині створили машину-робота для допомоги бійцям АТО PDF Друк
Понеділок, 23 лютого 2015, 16:51

Ковельські школярі створили машину-робота для допомоги бійцям у зоні АТО. Юні розробники назвали свій винахід «Миротворець». Про це повідомляє Vsemisto-lc.info.

«Це військовий прототип. Ми його розробляли для військових. Робот може розміновувати територію, коли міни в розтяжці, може шукати розтяжки мін, вивозити поранених з місця бою — до 100 кілограмів ваги. Наприклад, можна прикріпити такий собі «карабінчик»: робот під'їде, зачепить пораненого і відтягне його в безпечне місце», - розповідає розробник системи, учень Ковельського НВК «ЗОШ №-11-ліцей» Владислав Галечко.

Технологічну конструкцію модернізованої версії «Миротворця» зацікавленим глядачам пояснював керівник секції робототехніки обласного відділення Малої академії наук, вчитель Сергій Бідненко: «Наш пристрій складається із поворотної башти, яку через 2 редуктори з черв'ячною передачею встановили для того, щоб башта самовільно не оберталася. Є також колекторні двигуни з редукторами, які дають можливість збільшити крутний момент за рахунок зменшення кількості обертів».

 
Впровадження енергозберігаючих технологій у медичних закладах Волині PDF Друк
П'ятниця, 23 січня 2015, 10:29

У медичних закладах Волинської області впродовж останніх років проводиться активна робота щодо впровадження енергозберігаючих технологій і скорочення споживання енергоресурсів.

Так, у січні 2015 року перейшли на опалення з використанням альтернативних газу твердопаливних котлів котельні обласного наркологічного диспансеру, комунального закладу “Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” і Ківерцівського медичного коледжу, у яких встановлено 8 твердопаливних котлів. В результаті реалізації даних заходів, спрямованих на переведення з природного газу на альтернативні види палива, зазначені заклади у 2015 році будуть використовувати місцеві види палива – щепу, дрова, торфобрикет. Прогнозовано заміщення природного газу складе 141,9 тис.м.куб. щорічно.

 
У Ковелі через перепади напруги багато приладів згоріло PDF Друк
Вівторок, 13 січня 2015, 16:01

девушка и кондиционер9 січня у другій половині дня у Ковелі на вулиці Ватутіна стався великий перепад напруги. І це була не маленька проблема - він тривав три години. Напруга досягала 370 вольт, а це в кілька разів перевищує норму. Після цього електрику було взагалі вимкнено.

Всі, хто в той момент перебували вдома намагалися додзвонитися в диспетчерську, проте ніхто так і не зміг цього зробити – на тому кінці не брали слухавку. 12 січня, як тільки з'явилася можливість, жителі вирішили з'ясувати, в чому ж була проблема. У пошуку відповідей вони звернулися в РЕС.

За словами людей все сталося несподівано. Світло в будинках став дуже яскраве і всі предмети техніки, що не були вимкнені в будинку, почали димить і горіти. Згоріло все, що було підключено до розетки.