Інтерв'ю з одною із лідерів волинської Самопомічі

PDF Друк
Четвер, 28 травня 2015, 18:57

Політична партія «Об’єднання «Самопоміч» стала політсилою, що отримала другий результат на парламентських виборах в Луцьку.

Однак сьогодні група активістів волинської «Самопомочі», які підтримують Юлію Вусенко, відмежовуються від політики та зосередились на громадській діяльності.

Вона стверджує, що не готова нікого звинувачувати в підпалі свого автомобіля 30 жовтня 2014 року, адже для цього потрібні докази, а ще спростовує інформацію про конфлікт із керівником громадської організації «Самопоміч» на Волині Тарасом Яковлевим.

Про це та про схему роботи «Самопомочі» на Волині у бліц-інтерв’ю із Юлією Вусенко.

Чи є сьогодні конфлікт у волинській «Самопомочі» між Вами та Тарасом Яковлевим?

Жодного конфлікту не існує. Щоб зрозуміти, що його немає, треба знати, що таке «Самопоміч». Це громадська організація, яка у Львові дуже успішно себе зарекомендувала. На бренд «Самопомочі» сьогодні покладені великі ресурси людей, які там від початку.

Ми створили механізм, який допомагає змінювати місто. Цей бренд «Самопомочі» надзвичайно популярний сьогодні, адже стоїть на порядку денному питання децентралізації. Всі міста хочуть стати успішними та гарними. Це ж саме стосується і Луцька.

Тому лідери «Самопомочі» започаткували можливість створення ініціативних груп у кожному місті. Це той принцип, який, на мій погляд, є унікальним. В більшості організацій розвиток залежить від того, які принципи сповідують її засновники та лідери. «Самопоміч» міняє цей підхід.

Ми його змінили, бо після виборів, коли «Самопоміч» пішла у Верховну Раду, з’явилися нові представники, що запропонували нам співпрацю в цьому місті. Тому їм дається повна свобода дій. Кожен житель міста Луцька може на сьогодні знайти однодумців в своєму районі та створити ініціативну групу.

Який статус мають такі ваші формування? Чи можуть вони стати партійними структурами?

Громадська організація «Самопоміч» – це організація, яка створена шляхом повідомлення, тобто вона не має печатки, не має відокремленого статуту. Вона діє відповідно до тих, норм, які закладені «Самопоміччю» у місті Львові. Те саме відбувається і у нас. У нас є громадська організація, яка була створена перед виборами. Очолює її Тарас Яковлев.

Є ініціативна група, яка працює зі мною. Це абсолютно різні структури, які підходять із одними критеріями до роботи. У нас є внутрішні документи, які роздають будь-якому осередку.

Я бачу необхідність створити такі ініціативні групи у кількості не 2 або трьох, а 5-7, тобто в кожному районі. Коли я бачу, що питання субсидій, питання енергозбереження цікавить людей, і бачу, що якийсь чоловік їде до мене із цими питаннями з ГПЗ, це наводить на думку, що на ГПЗ потрібна приймальня «Самопомочі». А ще її треба зробити на 40-у, на 33-у, в інших районах. Але для фінансування громадських приймалень потрібні кошти…

Стосовно фінансування «Самопомочі». Я дуже часто читаю, що нас хтось фінансує. На сьогодні ініціативна група «Самопомочі», яка працює зі мною – це 17 людей. З ним можна ознайомитися на сайті. Є їхні прізвища, фото.

Фінансування наше – це виключно наші кошти. Ми знаходимося у громадській приймальні на Винниченка, 67, ми сплачуємо лише за комунальні послуги за офіс, зарплата платиться лише одній особі, яка сидить в офісі, це членські внески, які ми здаємо. Це просто середня заробітна плата.

Як побудована робота вашої групи?

Ми маємо основні напрямки, які сьогодні хвилюють більшість населення для того, щоб популяризувати нас як громадську організацію, і це нормальний підхід, це соціальний менеджмент.

Розкажіть, які напрямки?

По-перше, це безкоштовна юридична консультація. В нас в складі є професійні юристи, які можуть надати первинну консультацію. Крім цього, в нас є програма енергоощадного міста. Це сьогодні проблема №1.

Збільшилися тарифи, люди ідуть потоками, просять, аби ми їх консультували стосовно можливості заощадити на оплаті комунальних послуг. Єдиний варіант на сьогодні – це встановлення індивідуального теплового пункту або лічильника. Часто звучать заяви, що ми не професійні в цьому плані, що ми не можем консультувати, але наш активіст Михайло Імберовський вже на власному досвіді розповідає, як заощадити.

Наступне – комп’ютерні курси для старших людей. Проводять в нас в обласній бібліотеці. Вчать студенти, це не якісь там складні IT-технології, просто вчимо старших людей користуватися комп’ютером.

В нас є програма допомоги АТО, нею займається наш представник Сергій Рижков, ми стараємося допомагати і якихось соціальних проектах. Оскільки я – помічник депутат Ганни Гопко, а вона очолює комітет із закордонних справ, часто наша українська діаспора допомагає переселенцям. Я з переселенцями працюю безпосередньо через те, що мій чоловік звідти, із Антрацита Луганської області, я почала ними займатися ще в травні минулого року.

А як щодо політичної складової у діяльності «Самопомочі»? Ви йдете на вибори?

Сьогодні «Самопоміч» на Волині представлена просто як громадська організація. Говорити про політичну складову та політичну партію «Самопоміч» у Волинській області некоректно. Я знаю позицію лідерів «Самопомочі»: партійна структура повинна будуватися тільки в тому випадку, коли вже є сильна команда, коли є люди, в яких ми впевнені, коли є люди, які дійсно прийдуть і будуть щось змінювати.

Якщо це є нормальне, зріле, виважене рішення, ми впевнені в цих людях, тоді створюють. Це прерогатива виконкому партії. Сьогодні працюють у Волинській області громадська організація, ініціативні групи, які розбудуються та, звичайно, мають амбіції.

Якщо вони роблять багато чого як громадські активісти, то зможуть щось змінити і при владі. Але стовідсоткової гарантії того, що «Самопоміч» буде іти на місцеві вибори на Волині, немає. Коли відбувається розбудова громадської організації, люди туди приходять не як люди, що прийшли під вибори, а як громадські активісти.

І, можливо, є великий мінус у тому. що місцеві вибори настільки близько, бо дуже важко відмежовувати тих, хто іде працювати і хто іде перед виборами. Це дуже важка робота на сьогоднішній день.

Ми шукаємо тих, хто хоче дійсно щось міняти, а не прийти і за допомогою бренду «Самопомочі» отримати мандат, при цьому дуже легко втратити довіру громади і «працювати в мінус».

Розмовляв Антон БУГАЙЧУК

Від редакції: 28 травня в групі луцького осередку організації в Facebook з’явилося таке оголошення:

УВАГА! Звернення керівника Луцького представництва ГО “Об’єднання “Самопоміч” Тараса Яковлева до усіх активістів та ініціативних груп ГО “Самопоміч” м. Луцька та Волинської області!

“Пропоную провести обговорення щодо формування узгодженого єдиного списку публічних осіб, які потенційно можуть іти на місцеві вибори від політичної партії Об’єднання “Самопоміч”.

Волинське агенство розслідувань


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Коментарі 

 
+1 #4 До несамопоміч 31.05.2015 17:59
Отак дивлюся і вже бачу як сидить оте несамопоміч перед компом вдома- ефективності -0, зате жаба давить на 100% із 100 можливих!
Цитувати
 
 
+1 #3 несамопоміч 28.05.2015 21:39
рівень інтелекту у Юлі -0 , такі депутатки у нас уже є у ВРУ, не знають навіть кількість областей в Україні
Цитувати
 
 
-1 #2 До Йован 28.05.2015 20:10
ВЕрзун - угомонись вже)
Цитувати
 
 
+4 #1 йован 28.05.2015 19:20
наблюдав за спілкуванням юліі з опонентами - стиль - вулична торговка, після цього забув про самопоміч
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити