Відкривав кримінальні справи проти "майданівців" і бажає поновитися через суд

PDF Друк
Четвер, 12 лютого 2015, 15:58

Екс-начальник слідчого управління УМВС у Волинській області Михайло Руденко, який відкривав кримінальні справи проти "майданівців", судиться за поновлення його на посаді

Нагадаємо, що дану посаду він займав під час Євромайдану. І за його безпосереднім керівництвом були відкриті кримінальні справи проти «євромайданівців». Після закінчення Революції Гідності його перевели в Житомирське УМВС. Начальника Волинської міліції, який теж мав причетність до переслідувань майданівців, перевели у Київ. Там він обійняв посаду головного міліціонера Київщини.

Михайла Руденка звільнили з посади заступника начальника Житомирського УМВС згідно закону «Про очищення влади» у жовтні 2014 року. Однак, за його словами, це рішення є незаконним.

12 грудня 2015 року він звертався до Волинського окружного адміністративного суду із позовом щодо поновлення його на посаді. Руденко зауважив, що тоді перебував в зоні АТО, а на час звільнення – в лікарні. Окрім того, за його словами, в законі йдеться про звільнення з посади, а не управління. Тому звільнення з Житомирського УМВС є незаконним.

Своєю чергою відповідач – представниця МВС Оксана Забужчук наголосила, що позов не визнають, тому що все відбувалося за законом і ніяких порушень під час процедури звільнення немає. Суд перенесли на 11 лютого із тим, щоб Руденко надав додаткові докази. Зокрема, довідку про статус учасника бойових дій», а також довідку про те, що на час звільнення він перебував у лікарні.

11 лютого його адвокат приніс документи. Сам позивач на суд не з`явився. Однак показати пресі посвідчення «Учасника бойових дій» адвокат відмовився, мотивуючи це тим, що «хтось його зіпсував, коли той виходив на вулицю під час перерви».

Волинський окружний адміністративний суд виніс ухвалу щодо зупинення провадження і направлення всіх даних на розгляд до Верховного суду.

Руденко і «євромайданівці»

Під час судового засідання 11 лютого на вулиці зібралися десятки активістів, які прийшли висловити своє обурення діями екс-міліціонера.

За часів Євромайдану заступник начальника УМВС у Волинській області був причетний до відкриття кримінальних справ проти шістьох «євромайданівців», а також щодо тиску на них. Відразу після закінчення Революції Гідності активісти вимагали притягнути міліціонера до відповідальності. Перш за все тому, що «той повинен бути звільнений згідно з законом «Про очищення влади».

Вони запевнили, що Руденко – не єдиний із тих, хто переслідував їх, планує повернутися на свої посади.

Ірина МУСІЙ, прес-центр


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити