Тонкощі вибору ІР-камери

PDF Друк
Субота, 19 березня 2016, 20:57

Останнім часом все більшої популярності набирають безпровдні камери відеоспостереження. Це звичайна IP-камера, оснащена вбудованим Wi-Fi модулем, працюючим за стандартом IEEE 802.11n (стандарт зв'язку для комунікації у WLAN частотного діапазону 2.4 ГГц., Зі швидкістю до 150 Мбіт / с). За цим стандартом працює більшість сучасних безпровідних пристроїв, таких як: ноутбук, смартфон, маршрутизатор (точка доступу), тому Wi-Fi IP-камеру можна підключити практично до будь-якої точки доступу. Здавалося б, ось воно ідеальне рішення, навіщо тягнути дріт, якщо можна купити Wi-Fi IP-камеру і підключити її, до тієї ж точки доступу що і мій домашній ноутбук. Але на справді не все виходитьсаме так, як описує теорія. Справа в тому, що бездротове з'єднання не настільки стабільне і надійно як дротове.

Стандартні домашні Wi-Fi роутери, на зразок тих, що випускають D-Link, TP-Link і т.д. вартістю 200 - 400 грн., мають на борту не дуже потужні процесори 150 - 200 MHz і не розраховані на одночасну обробку великого потоку даних з декількох пристроїв. Одна HD  IP-камера видає відео потік в середньому 4-6 Mbps. Якщо підключити на один роутер більше 3-х Wi-Fi IP-камер, йому просто не вистачить продуктивності для одночасної обробки такого великого обсягу даних. З'являються великі затримки, зникнення кадрів, відключення камер від точки доступу або просто зависання роутера.

Але якщо ви все ж твердо вирішили використовувати безпровідний IP-відеонагляд у своїй системі відеоспостереження, то хочемо дати кілька порад, як підвищити стабільність і надійність безпровідного з'єднання між точкою доступу і Wi-Fi камерою.

Не підключати більш трьох IP-камер до однієї точки доступу або безпровідний маршрутизатор

.Використовувати окрему точку доступу або безпровідний маршрутизатор, до якого будуть підключені тільки камери ІР-відеоспостереження і більше нічого.

Вибирайте точку доступу з частотою процесора не менше 200 - 400 MHz.

Розташовувати IP-камери на відстані не більше 20-25 метрів від точки доступу (зі стандартними антенами).

Розташовувати точку доступу в місцях з найменшою кількістю перешкод на шляху проходження сигналу (2-3 стіни є вже серйозною перешкодою).Ідеальною умовою буде пряма видимість між камерою і точкою доступу.

Забезпечити безпеку безпровідного з'єднання за допомогою пароля і шифрування WPA / WPA2.

Дотримання всіх цих умов дасть хорошу надійність і якість з'єднання. Але в деяких ситуаціях краще таки витратити більше часу на прокладку кабелю (кручена пара) і підключити камери за технологією PoE.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж