На Волині закривають школи: які саме та чому?

PDF Друк
Четвер, 17 березня 2016, 14:46

З наступного навчального року держава припиняє фінансування малокомплектних шкіл.  Відтак, вирішення цього питання покладається на територіальні громади. На місцевому рівні буде вирішуватися, чи повинні взагалі існувати  такі навчальні заклади, чи краще їх ліквідувати.  Така ситуація вже засвідчує, що єдиного бачення вирішення проблеми буде важко досягти. До прикладу, якщо школи I-II і I-III ступенів перетворити  виключно на початкові школи, а потім переводити школярів у старші школи,  то держава буде змушена фінансувати навчальні заклади і надалі – з освітньої субвенції.

Згідно з прогнозом, закриття не омине низку шкіл Волині. Наразі вже проведено співбесіди з головами районних державних адміністрацій, районних рад та керівниками освітянських управлінь. Після закриття шкіл необхідно буде продумати питання перевезення дітей до шкіл, придбати шкільні автобуси. В обласному управлінні освіти вже є приблизний план оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів, де враховані можливості місцевої влади щодо забезпечення довезення, працевлаштування працівників не пенсійного віку.

В управлінні освіти надали список шкіл, які можливо  закриють:


Володимир-Волинський район: Свійчів, Нехвороща, Яковичі.

Любомльський район: Мосир, Глинянка, Черемошна Воля.

Іваничівський район: Орищі, Млинище, Верхнів, Стара Лішня.

Зимненська об’єднана територіальна громада: Черчичі, Руснів.

Устилузька об’єднана територіальна громада: Амбуків, Хотячів.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Коментарі 

 
0 #2 Леонід 17.03.2016 15:50
В Україні залишилось лише ввести кріпатське право, щоб люди безкоштовно працювали на олігархів. Усе інше "розвалити" Слава Україні.
Цитувати
 
 
0 #1 Олексій 17.03.2016 15:42
Освіту потрібно фінансувати, інакше будемо такі ж недолугі як наші депутати
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити