Що робитимуть волинські студенти, якщо не буде стипендії?

PDF Друк
Вівторок, 20 вересня 2016, 10:36

Зовсім нещодавно у Верховній Раді розпочали дискусії стосовно стипендіальної реформи, ідея якої полягає в тому, що стипендію будуть отримувати лише студенти пільгових категорій і ті, які мають середній бал 5.0.

Заступник міністра фінансів України Сергій Марченко каже: «Ми не будемо підтримувати ситуацію, коли підтримується сірість, і 75% студентів отримують стипендію просто тому, що вони вчаться. Це неправильно, просто смішно – ми утримуємо всіх студентів за рахунок найкращих. Тому ми будемо підтримувати найкращих, а стипендіальний фонд мінятися не буде».

За його словами, Міністерство фінансів і Міністерство освіти й науки обговорюють варіанти реформування системи виплати стипендій, щоб забезпечити ефективне витрачання наявних бюджетних коштів.

Марченко вважає, що повинна бути соціальна стипендія для студентів, яким необхідна матеріальна підтримка, і стипендія академічна, для тих студентів, які показують високі результати в навчанні.

Значна частина студентів України живуть лише за рахунок стипендії і з острахом чекають на прийняття рішення у Верховній Раді. Дехто все ж підтримує цю реформу, бо вона може збільшити стипендію, тоді як інші студенти не вірять в те, що середній бал 5.0 взагалі можливий.

Ми вирішили дізнатись як до цього ставляться студенти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити