Освіта
Переносять розклад в школі через транспорт PDF Друк
П'ятниця, 27 січня 2017, 16:24

У Луцьку вирішили перенести дзвінки для молодших класів на пів години пізніше, адже немає транспорту, який їхав би до Дубнівської школи. Діти радіють такій новині, адже тепер зхможуть не запізнюватись та нормально їхати. Батьки також радіють, що зявилась така можливість.

Депутати вирішили допомогти школярам, аби їм було легше добиратись до школи. Проте деякі з таким рішенням не згідні і кажуть, що самі ходили в школу на 8 годину ранку і нічого з ними не трапилось. Тому хочуть, щоб розклад не підлаштовували під особливі бажання.

 
Диво-дитина PDF Друк
Середа, 23 листопада 2016, 11:23

Сьомий рік поспіль в Україні проводиться Всеукраїнська премія «Диво-дитина».

 
Школи отримали нові комп’ютерні класи PDF Друк
Вівторок, 08 листопада 2016, 19:20

Відомо, що істотну роль для досягнення ефективного  результату під час навчання у школі відіграє рівень і якість поданого матеріалу, фах, майстерність викладання педагогів. Проте водночас школа повинна мати у своєму навчальному арсеналі відповідне технічне обладнання, комп’ютерну та оргтехніку. Адже у сучасному світі відповідні навички є просто необхідними.

 
Секретар міської ради зустрілася із студентами з Франції PDF Друк
П'ятниця, 28 жовтня 2016, 16:37

Місто Луцьк бере участь у проекті “Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадою” COMUS. У його рамках до нашого міста завітали студенти з Франції. Сьогодні з Евою Барберо, Колін Фійон та Еріком Мантьєн зустрілися секретар міської ради Юлія Вусенко та начальник відділу міжнародних зв'язків управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Анна Вінцюк.

 
Що робитимуть волинські студенти, якщо не буде стипендії? PDF Друк
Вівторок, 20 вересня 2016, 10:36

Зовсім нещодавно у Верховній Раді розпочали дискусії стосовно стипендіальної реформи, ідея якої полягає в тому, що стипендію будуть отримувати лише студенти пільгових категорій і ті, які мають середній бал 5.0.

Заступник міністра фінансів України Сергій Марченко каже: «Ми не будемо підтримувати ситуацію, коли підтримується сірість, і 75% студентів отримують стипендію просто тому, що вони вчаться. Це неправильно, просто смішно – ми утримуємо всіх студентів за рахунок найкращих. Тому ми будемо підтримувати найкращих, а стипендіальний фонд мінятися не буде».

 
Шкільне харчування у Луцьку: депутати пропонують програму співфінансування і батьківський контроль PDF Друк
Понеділок, 19 вересня 2016, 11:44

У Луцьку депутати ініціюють розробку програми співфінансування за плату харчування дітей 1-4 класів та запроваджує механізми громадського контролю зі сторони батьківських комітетів за якістю дитячого харчування.

Так, депутат Павло Данильчук звернувся до міського голови з проханням дати доручення посадовцям міської ради:

– вивчити досвід інших міських громад із фінансування з міського бюджету харчування учнів початкових класів;

 
У Луцьку закінчився безкоштовний курс з вивчення англійської мови PDF Друк
П'ятниця, 02 вересня 2016, 10:56

В обласному центрі Волині три місяці усі охочі, незалежно від віку та освіти мали змогу безкоштовно вивчати англійську мову. Символічно, що в День знань вони отримали сертифікати про проходження курсів.

Оскільки 2016 рік Президент України Петро Порошенко оголосив роком вивчення англійської мови в Україні, то й Волинська територіальна організація партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка вирішила організувати курси з вивчення цієї мови. Ні для кого не секрет, що зараз без англійської – нікуди, адже це мова міжнародного спілкування, й не важливо, чи ти їдеш на відпочинок за кордон, чи влаштовуєшся на роботу – англійська завжди стане тобі у нагоді.

Саме тому чимало лучан виявили бажання вивчити іноземну, або ж підтягнути свої знання. Усі три літні місяці тривали курси. Дорослі групи ходили після роботи, школярі ж відвідували заняття по обіді. Організатор курсів Ярина Середюк зауважила, що для багатьох ці заняття стали певним стартом, який мотивуватиме навчатися далі. Також вона побажала усім не зупинятись на досягнутому й якомога більше слухати англійською та, при можливості, подорожувати закордон, аби там практикуватись.

 
На Волині закривають школи: які саме та чому? PDF Друк
Четвер, 17 березня 2016, 14:46

З наступного навчального року держава припиняє фінансування малокомплектних шкіл.  Відтак, вирішення цього питання покладається на територіальні громади. На місцевому рівні буде вирішуватися, чи повинні взагалі існувати  такі навчальні заклади, чи краще їх ліквідувати.  Така ситуація вже засвідчує, що єдиного бачення вирішення проблеми буде важко досягти. До прикладу, якщо школи I-II і I-III ступенів перетворити  виключно на початкові школи, а потім переводити школярів у старші школи,  то держава буде змушена фінансувати навчальні заклади і надалі – з освітньої субвенції.

Згідно з прогнозом, закриття не омине низку шкіл Волині. Наразі вже проведено співбесіди з головами районних державних адміністрацій, районних рад та керівниками освітянських управлінь. Після закриття шкіл необхідно буде продумати питання перевезення дітей до шкіл, придбати шкільні автобуси. В обласному управлінні освіти вже є приблизний план оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів, де враховані можливості місцевої влади щодо забезпечення довезення, працевлаштування працівників не пенсійного віку.

В управлінні освіти надали список шкіл, які можливо  закриють:


Володимир-Волинський район: Свійчів, Нехвороща, Яковичі.

Любомльський район: Мосир, Глинянка, Черемошна Воля.

Іваничівський район: Орищі, Млинище, Верхнів, Стара Лішня.

Зимненська об’єднана територіальна громада: Черчичі, Руснів.

Устилузька об’єднана територіальна громада: Амбуків, Хотячів.

 
Епопея з Волинськими ПТУ нарешті завершилася PDF Друк
Четвер, 10 березня 2016, 15:03

Нарешті волинські викладачі професійно-технічних закладів отримають заробітні плати, а студенти – стипендії. Сьогодні, 10 березня, Волинська обласна рада прийняла рішення, яке подарувало надію на існування професійно-технічній освіті краю. Відтак, обласний бюджет виділив майже сім мільйонів гривень на утримання училищ, коледжів, ліцеїв професійного-технічного спрямування.

Хоча таке рішення депутати прийняли не одноголосно. Заступник Нововолинського міського голови Андрій Сторонський виступив перед учасниками сесії та запевняв присутніх, що у міському бюджеті немає коштів на фінансування ПТУ, тому їх і не включають до мережі закладів, які фінансуються з державної казни.

Однак, депутати врешті-решт почули прохання учнів та педагогічних працівників ПТУ, тож депутати виділили 6,8 мільйона гривень і субвенції на фінансування захищених статей професійно-технічних закладів трьох міс. Нововолинськ отримає 1,5 мільйона, Ковель - 2,2 мільйона, Володимир-Волинський - 3,3 мільйона гривень.

Нагадаємо, що ще кілька місяців тому держава припинила фінансування закладів ПТО, залишивши їх виживати самотужки. Кілька місяців співробітники навальних закладів не отримували зарплату, а учні, більша частина з яких сироти, стипендії.

 

 
Чи існуватиме профтехосвіта на Волині? PDF Друк
Понеділок, 07 березня 2016, 16:31

У зв’язку із нестачею коштів у бюджеті місцева влада припинила фінансування профтехосвіти на Волині. Із січня не виплачується зарплати працівникам та стипендії студентам, поки що відстрочено оплату за електроносії, відсутнє харчування учнів. Педагоги змушені приносити з дому харчі аби ногодувати сиріт, які тут навчаються. Мимоволі виникають запитання: чи існуватимуть професійно-технічні училища взагалі? Куди подітися соціально незахищеним дітям?

Освітяни вже проводили попередні акції протесту, блокуючи дороги у Нововолинську. А десятого березня вони протестуватимуть під стінами облради і ОДА, сподіваючись, що влада нарешті їх почує.

 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 2