Організувати громадські слухання в Луцьку буде простіше

PDF Друк
Неділя, 24 січня 2016, 21:49

Громадські слухання чутимуться частіше

Цей формат участі громадськості в політичному процесі, вже давно зарекомендував себе за кордоном, але на теренах України немає однозначної оцінки. Вигляд громадських слухань сильно відрізняється у областях, навіть сусідніх. До того ж, не рідко в правових документах обласних адміністрацій, необхідні для скликання слухання умови вказуються такі, що майже унеможливлюють такий формат громадської участі.

У Луцьку втомились миритись із цим. Ігор Поліщук, з цього приводу зауважив, що реформа відбудеться у найважливіших аспектах громадського  слухання:

- Зміна кількості підписів необхідних для ініціювання. На перший погляд, це видається несуттєвим, але часто саме питання підписів стає вирішальним при скликанні. На даний момент у Луцьку необхідним числом підписів є 500, але найближчим часом, воно буде змінене до 100. Ця інновація покликана спростити організацію слухань;

- відповідальність за нехтування рішеннями слухань. Це другий важливий фактор. Часто, ініціатива громадськості зменшується саме через байдужість адміністрації, до результатів слухань.

Крім депутата Ігора Поліщука, ідею підтримує й Павло Данильчук, який займає посаду голови комісії. Прогресивність і актуальність цього «полегшення» для ініціативних громадян, очевидна усім. Додатковим доказом цього, стало голосування депутатів на користь прийняття нововведень.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити