Волинські чиновники вивчали аспекти територіальної реформи

PDF Друк
П'ятниця, 15 травня 2015, 11:59

Протягом 14 та 15 травня 2015-го року у столиці відбувався навчальний семінар “Практичні аспекти децентралізації та формування спроможних громад”. Ініціативу організувати та провести такий захід висловило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки ГО “Інститут Громадянського Суспільства”. Фінансові зобов’язання узяли на себе європейські організації, котрі підтримують проведення реформ в Україні.

Такий захід у нинішніх умов активного впровадження територіальної реформи надзвичайно важливий. Під час навчальних семінарів та практичних занять представник Мінрегіону, директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук, директор інституту розвитку територій Юрій Ганущак та експерти Інституту громадянського суспільства розповіли про основні аспекти, проблемні питання та особливості реформи.

Участь у заході взяли представники профільних структурних підрозділів облдержадміністрацій та експерти Офісу реформ. Волинь представляли заступник начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Микола Томчук, експерт Офісу реформ Світлана Думська.

Тож серед озвучених тем: порівняння європейського та українського досвіду у питанні загальних підходів побудови системи публічної влади, концепція та законодавчі особливості реформи органів місцевого самоврядування і виконавчої влади, основи складання плану спроможних спроможних територіальних громад, планування земельних ресурсів, фінансових можливостей.

Говорили також про вимоги до формування паспорта нових громад, основи комунікації та консультаційної роботи у процесі підготовки договорів про співробітництво та об’єднання.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити