Луцьк переорієнтовується на електротранспорт

PDF Друк
Вівторок, 17 березня 2015, 11:56

тралік луцькЛуцьке підприємство електротранспорту поволі виходить із затяжної кризи. Перспективи – доволі оптимістичні, адже за прогнозами керівництва підприємства уже в березні цього року вдасться вийти на так звану беззбиткову точку доходів. Відтак, принцип ефективного менеджменту та правильних управлінських рішень, на чому нещодавно особливо наголошував голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, обговорюючи шляхи виведення ЛПЕ із кризи, абсолютно виправдані.

- Ми домовилися максимально підтримувати підприємство, – зауважив Володимир Петрович. – Тому левову частку коштів при розподіленні субвенції, що прийшла в область із Державного бюджету, отримали саме луцькі тролейбусники.

Яким же є стан справ на ЛПЕ? Тим паче, що зовсім нещодавно до керівництва підприємством стала нова людина – директором призначено Ігоря Домбіка.

- У 2013-му доходи не покривали навіть виплат на заробітну плату, – повідомив Ігор Домбік. – Потроху втрачали віру колективу у власні сили та довіру пасажирів. Але заходи, впроваджені у 2014-му, дали результат.

Так тролейбусний парк, що налічував 25 «рогатих», поповнився 13-ма тролейбусами. 9 придбали у Польщі. Ще 11 відремонтували. Додатково ввели два маршрути – 15-й та 10-й. У 2014-му ЛПЕ перевезло 5 млн 141 тис. пасажирів, котрі не користувалися пільгами, а відтак підприємство отримало 5 млн 275 тис. грн. виручки. Окрім того, провели й заходи щодо оптимізації персоналу: нині на підприємстві працює 414 осіб, тоді як у 2013-му – 530.

За словами директор підприємства, у подальшому планують працювати над поліпшенням якості зовнішнього збору виручки, запровадженням єдиного проїзного квитка для пасажирів та над формуванням в останніх культури оплати за проїзд. Але головне, за словами керівника підприємства, що вже у березні ЛПЕ має всі шанси вийти на так звану беззбиткову точку доходів. У січні цього року тролейбусники заробили 575 тис. грн., у лютому – 659 тис., а за попередніми підрахунками у березні отримають 900 тис. Попри те невиплаченими зостаються борги: 700 тис. грн. за 2014 рік та 1 млн 400 грн за січень цього року.

Відтак, голова облдержадміністрації порадив керівництву підприємства спільно з владою обласного центру підготувати листи на Міністерство інфраструктури України та Міністерство фінансів.

- Ви багато зробили, а тому слід тримати руку на пульсі, – наголосив Володимир Гунчик. – Потрібна допомога? Діятимемо разом. Готуйте листи, аби я міг попрацювати в Києві щодо вирішення цього питання. Окрім того, потрібно розібратися із перевезеннями в Луцьку, аби міжміські автобуси не возили пасажирів у місті. Саме міський електротранспорт повинен бути домінуючим.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити