Влада хоче посприяти розвитку волинських санаторіїв

PDF Друк
Понеділок, 09 березня 2015, 12:39

Депутати обласної ради побували у Волинському  обласному санаторії матері і дитини «Турія» у Ковелі.  Вони оглянули інфраструктуру закладу та поспілкувалися з директором Віталієм Дунцем.

Санаторій розрахований на 300 відпочиваючих та спеціалізується на педіатрії, неврології, гастроентерології, кардіології, отоларингології, терапії, стоматології, фізіотерапії, функціональній діагностиці, дитячій гінекології, дитячій гастроентерології, дитячій ендокринології, дитячій кардіоревматології, дитячій неврології, дитячій нефрології, дитячій ортопедії і травматології, дитячій отоларингології, дитячій офтальмології, дитячій пульмонології, ендокринології, нефрології, офтальмології, пульмонології, дитячій урології, ревматології, дитячій алергології. Також розрахований для оздоровлення контингенту потерпілих від аварії на ЧАЕС. В санаторії проходять лікування діти від 4-ьох років, дорослі та батьки з дітьми. Волинському обласному санаторію матері і дитини «Турія» присвоєний вищий акредитаційний рівень.
Санаторій складається із трьох спальних і двох лікувальних корпусів, які з’єднанні між собою галереєю.

І лікувальний корпус містить ванний зал, де відпускаються мінеральні, хвойні, трав’яні ванни, ванни з ефірними маслами, підводний душ-масаж, гальванованни.

В душовій кафедрі функціонують циркулярні, висхідні, дощові душі, душ Шарко. Тут розташовані кабінети профільних спеціалістів, бювет, клінічна лабораторія, груповий інгалятор.

В ІІ лікувальному корпусі розміщені кабінети: електросвітлолікування, де відпускають наступні процедури: електрофорез, діадинамотерапія, ампліпульстерапія, дарсонвалізація, ультратонтерапія, індуктотерапія, УВЧ-терапія, СВЧ-терапія, ультразвукотерапія, інфрачервоне випромінювання, електросон, лазеротерапія.

В кабінеті парафіно-озокеритолікування проводиться різноманітні теплові аплікації. Функціонують кабінети, штучного мікроклімату, іонізації, кишкового зрошення, функціональної діагностики, масажу. Значна увага в санаторії приділяється використанню фітосировини, що забезпечує роботу фітобару, де готують різноманітні трав’яні відвари і кабінету кисневої терапії де відпускають,  кисневі коктейлі з додаванням трав з жовчогінною, сечогінною, загальнозміцнюючою, протирадіаційною дією.

Якісну медичну допомогу у санаторії надають 6 лікарів, 30 медичних сестер. Чистоту у кімнатах для відпочиваючих підтримують 24 молодші медичні сестри.

«Ми виживали потихеньку, справи починали налагоджуватися, йшли субвенції з обласного бюджету на покращення умов. Першочергове моє завдання було – покращувати житловий фонд, медичне обладнання, поступово це вдавалося робити як власними силами, так і завдяки субвенції. Були певні нюанси – не завжди ми працювали так, як хотілося, були менші та більші простої», - розповів директор закладу. З його слів,   наповненість  оздоровниці повинна становити 100-120 відпочиваючих «для роботи  в нуль». Сьогодні ж санаторій пустує, оскільки немає відпочивальників за путівкамит    з Фондів  соціального захисту, оздоровлюючи інвалідів та соціального страхування.

Ціна комерційної путівки становить 4500-4600 гривень за 18 днів. На думку директора, заплати ти такі кошти волинянам складнов кризовій ситуації. Між тим, на думку депутата Олександра Свириди, "совдепівська" інфраструктура об’єкту не приваблюватиме потенційних клієнтів.  Депутат висловлюється за приватизацію цього  санаторію. З ним категорично не погоджується Людмила Кирда, бо вважає, що у нинішньому стані економіки об’єкт буде проданий за копійки. Такої ж думки і голова обласної ради Валентин Вітер. Більше того, він виступає за те, щоб закласти кошти в обласному бюджеті на оздоровлення волинян і спрямувати їх на обласні санаторії.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити