Чим живе Турійський край?

PDF Друк
Середа, 04 березня 2015, 12:23

Аби підвищити ефективність діяльності у районних державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування, в обласній державній адміністрації започатковують низку заходів, які стосуватимуться аналізу та оцінки їхньої роботи.

Сьогодні голова облдержадміністрації Володимир Гунчик провів першу таку нараду, під час якої обговорили питання фінансово-господарського аудиту діяльності Турійської райдержадміністрації.

- Відкритість влади – це коли ми можемо говорити не лише про позитивні моменти у своїй діяльності, але й про ті недоліки, які іноді трапляються в роботі, та про шляхи їх усунення, – наголосив Володимир Петрович. – Система нашої з вами подальшої роботи має на меті не критикувати керівників, а навпаки – вдосконалювати структуру управління та забезпечувати координацію дій між усіма представниками влади.

Керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Дубняк доповів про діяльність Турійської райдержадміністрації за останні три роки відповідно до показників соціально-економічного розвитку краю.

- В цілому ж у районі протягом 2014 року власні надходження до бюджету, у порівнянні з 2013-м, зросли на 10 відсотків. За даними головного управління статистики в області заборгованість із виплати заробітної плати працівникам відсутня. Проте на території регіону протягом трьох років не реалізовувалася жодна державна цільова програма чи інфраструктурний проект, яким би було передбачено створення нових робочих місць. Також необхідно привести кількість штатних працівників бюджетної сфери до середньообласного показника, що надасть можливість зменшити навантаження на відповідні місцеві бюджети орієнтовно на вісім мільйонів гривень.

До того ж Дмитро Дубняк додав, оптимізації потребує і мережа загальноосвітніх навчальних закладів, що відповідно надасть можливість перерозподілити фінансовий ресурс та спрямувати його на зміцнення навчально-матеріальної бази. А в сільських амбулаторіях Турійського краю треба підвищити якість та доступність медичних послуг на всіх рівнях.

Що стосується земельних питань: у 158 договорах оренди землі не зазначена нормативна грошова оцінка ділянок. Також не надходить до місцевих бюджетів й орендна плата за землі державної та комунальної власності. Крім того, не оновлена нормативно-грошова оцінка земель селищ Турійськ та Луків.

- У районі понад 13 тисяч гектарів ріллі не використовується у сільськогосподарському виробництві, – констатував Дмитро Олександрович. – Та й урожайність сільськогосподарських культур залишається низькою.

Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик підсумував, що загалом перелік проблемних питань, які доводиться вирішувати фахівцям Турійської райдержадміністрації, умовно можна розділити на кілька блоків: відсутність координації дій між різними представниками виконавчої гілки влади, земельні та соціальні питання, управлінські рішення, а також реорганізація структури і питання підготовки кадрів. Оскільки, аналогічні проблеми виникають в усіх районах області, вже сьогодні необхідно шукати шляхи їх вирішення.

- Крім того, в найкоротші терміни головам районних та місцевих рад, а також представникам центральних органів влади в рамках програми регіонального розвитку, необхідно надати до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо добровільного об’єднання територіальних громад, – резюмував Володимир Петрович. – Відтак, місцеві бюджети області отримають можливість додаткового фінансування у розмірі близько 60-ти мільйонів гривень.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити