Волинських та Прикарпатських бійців АТО реабілітовують в горах

PDF Друк
Вівторок, 24 лютого 2015, 16:03

Головний організатор – Ковельський центр допомоги бійцям. Попередні зустрічі відбувалися на Шацьких озерах. Цього разу організатори вирішили провести реабілітацію в горах. Ідею підтримали громадська організація «Покутські ініціативи» та військово-патріотичне об'єднання «Коломия-центр».

Війна залишила глибокі рани не лише на тілах, але й на душах хлопців.

"Психіка дуже сильно страждає. Вони приїхали замкнутими. Перший день у нас був адаптаційний. Наступного ранку в них уже були інші очі. Вони почали розмовляти, усміхатися. Вони почали малювати", - розповідає психотерапевт Олена Снісаревська.

29-річний Юрій показує ікону, яку він намалював у Шешорах і зізнається, що пензлик для малювання тримав в руках ще в школі. "Процес - дуже приємний, бо навіть якщо глянути на ці картини, які ми малювали, - ніби нічого особливого, точних деталей немає, але воно гарно виходить", - ділиться враженнями від процесу боєць АТО.

"Суть - в процесі, в тій атмосфері, яка складається під час цієї роботи. Найважливіше - це відволікти від думок, заповнити той інформаційний простір позитивними речами. Малювання, як молитва, це - їжа для душі", - арт-терапевт Тетяна Мялковська.

У зоні АТО Юрій опинився ще у травні минулого року. В кінці серпня потрапив в іловайський котел.

"Нас загнали, як в тір. На щастя, в мене був дуже хороший екіпаж. Якби не він, я там би залишився б", - пригадує військовий.

Під Іловайськом боєць отримав серйозне поранення. Кілька місяців проходив реабілітацію в Німеччині. Він досі не може повноцінно рухати рукою та всеж задумується про повернення на війну.

В рамках проекту "Зігрій душу" психологічну реабілітацію пройшли близько 600 бійців з різних куточків України.

Цього разу організатори дещо змінили формат і привезли бійців в гори. Завдяки давній дружбі і співпраці з громадською організацією "Покутські ініціативи" та небайдужим прикарпатцям це стало можливим.

"Краще гір можуть бути лише гори. Ми не очікували такого позитивного ефекту. Сама природа сприяє тому, щоб хлопці відчували себе комфортно. Ми спілкувалися з духовенством, займалися арт-терапією, проводилась фізична реабілітація, зокрема масажі, нетрадиційні дихальні вправи", - говорить голова ГО "Покутські ініціативи" Ярослав Гнатюк.

На реабілітацію у Шешори привезли 16 бійців з Волинської та Івано-Франківської областей. У кожного з них своя воєнна історія, усі або мали поранення, або були у полоні. Цікаво, що більшість хлопців вперше побачили Карпати.

Організатори планують надалі реалізовувати проект і звертаються до усіх небайдужих до таких волонтерських заходів для допомоги воєнів, які повернулися зі сходу.

(c) Волинські Новини


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити