Реклама на Волині коштуватиме дешевше

PDF Друк
П'ятниця, 20 лютого 2015, 13:08

Тридцятивідсоткову знижку у сплаті за користування місцями розташування рекламних засобів встановив виконком.

Питання про зменшення базового тарифу у розрахунку плати за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів, що перебувають у комунальній власності на території Луцька, розглянули під час засідання виконкому 18 лютого.

Як повідомив начальник управління розвитку підприємництва та реклами Олександр Козлюк, пропонується зменшити у період з 01.01.2015 по 31.12.2015 на 30% базовий тариф на плату за користування місцем розташування рекламних засобів. В управління звернулася Асоціація рекламодавців України та суб’єкти господарювання. Це питання, з його слів, вивчали на прикладі інших міст. Суб’єкти господарювання надали свої розрахунки про господарську діяльність. Зі слів Олександра Козлюка, цей бізнес нині повністю «стоїть». Заборгованість сплати за тимчасове користування рекламними площами комунальному підприємству «Луцькреклама» збільшилася до 340 тисяч гривень. Рішення, мовляв, потрібно прийняти для того, щоб зберегти цей бізнес та отримувати сплату в бюджет.

Питання обговорювали під час наради з суб’єктами господарювання, вони просили залишити попередню знижку на 40%, що раніше була прийнята рішенням виконкому. У підсумку, з підприємцями вдалося дійти згоди про знижку у розмірі 30% на поточний рік.

Міський голова Микола Романюк запитав, які є плани надходжень до міського бюджету з урахуванням пропонованої знижки. Олександр Козлюк відповів, що надходжень однозначно буде більше. Торік отримали 3,199 мільйона гривень, а зі знижкою 30% ця сума буде на 130 тисяч більшою. Він нагадав, що попередня знижка на 40% не діє від початку 2015 року, наразі офіційний рівень інфляції становить 24,98%, тож фактично суб’єкти господарювання нині змушені сплачувати на 60% більше, ніж торік. На його думку, у разі, якщо рішення про знижку у 30% не ухвалить виконком, підприємці відмовлятимуться від рекламних площ, і цей вид бізнесу займатиме меншу частку, а надходження у бюджет у 2015 році становитимуть не 3 мільйони, а не більше 1,5 мільйона гривень.

Дехто з членів виконкому пропонував затверджувати знижку не з 1 січня, «заднім числом», а з 1 березня. Втім, заступник міського голови Тарас Яковлев зазначив, що рішення про знижку з 1 січня буде цілком законним. З його слів, рекламні оператори зверталися ще минулого року, проте розгляд питання затягнувся, через те що вивчали рівень рентабельності таких підприємств. Так, рекламодавці, які мають від 20 до 30 площин розміром 3 на 6 метрів у Луцьку, торік отримували від 15 до 35 тисяч прибутку, що «не є великою сумою». Оскільки базовий тариф збільшився на 25% з урахуванням інфляції, знижка з торішнім базовим тарифом фактично становитиме лише 5%. Він наголосив, що у кризовий час варто не збільшувати, а зменшувати податкове навантаження на суб’єкти господарювання, що дозволить оздоровити бізнес.

Генеральний директор ТзОВ «Брендборд» Сергій Ковальчук попросив міську владу допомогти підприємству сплатити в міський бюджет ті кошти, які воно повинно сплатити, а також зарплати працівникам за січень-лютий (період, що був дуже складним для рекламодавців, тоді продавали по 5-10 площин). З його слів, перед виборами кандидати рекламуються максимум протягом місяця-двох і за цей короткий період, коли зайняті всі площини, мовляв, «відбити» усі кошти неможливо.

«У мене рахунки на 20 тисяч у «Луцькрекламі», а загальний прибуток з десяти площин – 10 тисяч», - нарікав підприємець.

Його запитали, чи надає підприємство біл-борди для реклами армії та волонтерів.

Він запевнив, що готовий надати усі вільні площини для того, щоб розмістити рекламу війська та волонтерських організацій, проте заявок на це від громадських організацій та міськради поки майже не було.

Своєю чергою, комерційний директор підприємства Павло Цапюк повідомив, що 6-8 площин за власний рахунок декілька днів тому вже вирішили відвести для проекту «Меценати для солдата».

Насамкінець, рішення про зменшення на 30% базового тарифу у розрахунку плати за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів, що перебувають у комунальній власності на території Луцька, члени виконкому прийняли.

 

(c) Волинські Новини


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити