Перевозити людей за 2,5 гривні у маршрутках Луцька не вигідно

PDF Друк
Четвер, 19 лютого 2015, 12:22

маршрутки в луцьку жовтіТакий висновок зробили у Луцькій міськраді. Тому на засідання виконкому Луцькради 18 грудня винесли проект рішення про затвердження нового базового тарифу – 3 гривні.

Причина здорожчання проїзду у луцьких маршрутках вказана у пояснювальній записці до проекту рішення, яку опублікував у мережі Facebook член виконкому Богдан Климчук у вівторок, 17 лютого.

З його слів, в міськвиконком звернулись перевізники із вимогою підвищити проїзд в автобусах міських маршрутках до 3-х гривень, мотивуючи ростом цін пального з 17 грн./л до 20 грн./л та комплектуючих.

"У тарифі, запропонованому на затвердження, загальновиробничі, адміністративні витрати враховано на рівні тих, що були підтверджені при затвердженні тарифу 2,50 грн та 3,00 грн (на окремих маршрутах). Скориговано витрати на паливо, мастила, шини, акумулятори, вартість ВО та поточного ремонту, відповідно до останніх підтвердих матеріалів, наданих перевізниками. Так, вартість витрат на паливо розрахована із ціни дизпалива 17,00 грн/л, при тому, що середня вартість дизельного палива на ВЗС міста за станом на 14.02.15 уже зросла та складає 20,32 грн/л, ріст складає 20%, а витрати на паливо у собівартості послуг на перевезення складає 55 %. Ціни на шини з квітня 2014 року зросли з 1650 грн/шт до 3200 грн/шт, вартість акумулятора з 940 грн/шт до 1800 грн/шт, вартість ТО і поточного ремонту - 50%", - йдеться у документі.

Окрім того, у пояснювальній записці йдеться про те, що прибуток при формуванні планового тарифу на перевезення пасажирів в автобусах, що працюють на міських автобусних маршрутах у звичайному режимі та режимі маршрутного таксі враховано в розмірі 5%.

Зазначається, що розрахунки прибутковості маршрутів зробили лише на основі моніторингу 10-и із 28-и маршрутів міста. Климчук, натомість, вважає, що такі дані не дозволяють зробити висновки про тариф для всіх.

Тому він, спільно із громадською активісткою Богданою Стельмах, вирішив ініціювати громадський моніторинг пасажиропотоку.


«Потрібні волонтери. Телефон для запису – 066 203 50 31. Це для тих хто прагне правди, а не просто пообурюватися», - закликають активісти.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити