У Луцьку видали першу в Україні газету для сліпих

PDF Друк
Середа, 28 грудня 2016, 14:01

На Волині вийшло перше видання, яке призначене для незрячих чи слабозрячих людей. Про це повідомляє vsemisto-lc.info. Періодичне видання вийшло в місті Луцьку. Перший випуск є тестовим. Пілотний примірник видання “Сім’я і дім” вміщує десять текстів, що розташовані на сторінках формату А4, тексти займають 28 сторінок, про це розповів Віталій Ткачук, що представляє “Генерацію успішної дії”.

Пілотний випуск створений за допомогою шрифту Брайля, газета вийде тиражем у 30 примірників. Вони будуть безкоштовними та доставлятимуться адресно. Частина газет надішлють у місцеву організацію УТОСу, а також у навчальний центр, де діти, які мають вади зору, матимуть змогу їх читати.
“Цей досвід перший в Україні, адже раніше сліпі та слабозрячі люди тішились лише виданнями УТОСу, зате тепер кожен матиме змогу бути в курсі актуальних новин та цікавих подій”, - говорить Віталій Ткачук.

Пан Ткачук розповідає, що використовуючи теперішнє обладнання, вони ризикують, адже такі великі тиражі не передбачені. Для того, щоб надалі продовжити друкувати подібні видання, необхідно придбати брайль-бокс, адже він здатний друкувати 15 сторінок шрифтом Брайля. Нове обладнання досить дороге, тому збір коштів почався вже. Сума, яку треба зібрати становить 16000 доларів США. Громадська організація “Генерація успішної дії” шукає меценатів, яким небайдужа дана проблема. Члени організації сподіваються на фінансову підтримку своєї ініціативи.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити