У Луцьку обговорили перспективи дегазації міського сміттєзвалища

PDF Друк
Вівторок, 15 листопада 2016, 15:14

Сьогодні у конференц-залі департаменту ЦНАП відбувся “круглий стіл”, присвячений актуальній на даний час проблемі  -  дегазації сміттєзвалища у селі Брище поблизу Луцька. На чергову сесію Луцької міської ради виноситься проект рішення “Про надання дозволу на укладення Договору про співпрацю та взаємодію” щодо впровадження заходів, спрямованих на зменшення шкідливого впливу на довкілля міста Луцька від полігону твердих побутових відходів у селі Брище Луцького району між департаментом житлово- комунального господарства Луцької міської ради та ТзОВ “ОЗОН ІНВЕСТМЕНТ ЛУЦЬК”.

В обговоренні взяли участь заступник міського голови Юрій Моклиця, депутати Павло Данильчук та Ігор Поліщук, керівники департаменту ЖКГ, відділу екології та департаменту економічної політики міської ради, представники ТОВ “ОЗОН ІНВЕСТМЕНТ ЛУЦЬК”.

Звернувшись до присутніх, Юрій Моклиця зазначив, що місто Луцьк уже понад рік веде перемовини у галузі переробки сміття із голандськими інвесторами, результатом яких є конкретні пропозиції співпраці з одним із підприємств, основним напрямком діяльності якого є саме дегазація сміття.

Генеральний директор ТОВ “ОЗОН БІОГАЗ ІНВЕСТМЕНТ ЛУЦЬК” Віталій Тітунін повідомив, що підприємство є дочірньою структурою голандської компанії “Global Health Financial Resolution Services B. V”. “Ми працюємо в Україні уже 4 роки. Основне наше завдання — переробка звалищного газу, який утворюється внаслідок гниття відходів на міських сміттєзвалищах. Цей газ несе неабияку шкоду навколишньому середовищу, збільшуючи викиди забруднюючих речовин та посилюючи дію парникових газів”, - наголосив він. Однак, звалищний газ можна використовувати як альтернативне джерело енергії у газотранспортній системі та виробництва теплової енергії. Потому Віталій Тітунін ознайомив учасників “круглого столу” із технологічним процесом дегазації міського сміттєзвалища та окреслив основні переваги реалізації проекту - зниження викидів парникових газів, створення нових робочих місць, покращення екологічного стану прилеглих територій та значні економічні переваги.

Юрист підприємства Марина Ніколайчук розповіла про юридичні аспекти співпраці. Зокрема, договір планується укласти на 10 років. Після завершення терміну дії договору підприємство зобов'язане законсервувати усі газозбірні установки, аби перешкодити виділенню метану в атмосферу. Окрім цього, міський бюджет щороку отримуватиме надходження у сумі понад 1 мільйон гривень від дегазації та кошти від “зеленого тарифу”.

 

Віталій Тітунін також додав, що підприємство наразі веде перемовини щодо втілення подібних проектів у Ковелі, Чернівцях, Сумах та Кропивницькому. В свою чергу, Юрій Моклиця запевнив, що партнер  -  підприємство "ОЗОН БІОГАЗ ІНВЕСТМЕНТ ЛУЦЬК" -  є надійним та перевіреним.

Підготовчі роботи, передбачені проектом, триватимуть упродовж 2017 року, а у 2018 році розпочнуть власне дегазацію сміттєзвалища.

Учасники засідання були одностайними у тому, що подібні проекти потрібно реалізовувати якнайшвидше, аби уникнути серйозних екологічних проблем у майбутньому.

 


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити