У Луцьку введуть концепцію культурного вигулу тварин

PDF Друк
П'ятниця, 04 листопада 2016, 18:57

Сьогодні за “круглим столом” обговорили можливість впровадження у Луцьку Концепції культурного вигулу тварин. Участь в обговоренні взяли заступник міського голови Юрій Моклиця, директор КП “Ласка” Богдана Новарчук, начальник відділу екологіії Луцької міської ради Анатолій Гламазда, директор КП “Луцькспецкомунтранс” Валерій Кузьмич.

Координатор проекту “Культурний вигул тварин у містах України” Дарія Куненко розповіла, що концепція, яку сьогодні презентують у Луцьку, була розроблена у 2009 році Олексієм Коваленком спільно з волонтерами, власниками домашніх тварин та небайдужими громадянами, які дбають про комфорт рідного міста. За її словами, у Києві подібний проект увійшов у Стратегію розвитку міста “Київ — 2020”. Концепція культурного вигулу тварин передбачає створення у місті спеціальної інфраструктури, інструментами якої є встановлення зоокомплексів, наявність екопакетів для прибирання за домашнім улюбленцем, період розкладу яких становить не більше двох років, а також інфотабличок та тренувальних майданчиків.

Дарія Куненко зазначила, що для її успішного впровадження потрібно провести інвентаризацію місць вигулу тварин та визначити місця природнього вигулу у центральній частині міста, у парках та скверах віддалених районів. У цих місцях будуть встановлені зоокомплекси із пакетами для прибирання за тваринами. Також вона додала, що у майбутньому це допоможе змінити свідомість людей та виробити звичку прибирати за своїми домашніми улюбленцями.

Заступник міського голови Юрій Моклиця підтримав ідею завпровадження у Луцьку цієї концепції, наголосивши, що наше місто нещодавно було визначено як найкомфортніше в Україні. “У наступному році буде можливість облаштувати місця для зоокомплексів у Центральному парку та парку імені 900 — річчя Луцька. Однак, це питання потребує детальнішого вивчення та опрацювання. Ми будемо рухатися у цьому напрямку, аби зробити наше місто чистішим та підтримувати комфорт”, - запевнив він.

Водночас Богдана Новарчук додала, що доцільно буде залучити працівників муніципальної та патрульної поліції для контролю за дотриманням правил прибирання за тваринами.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити