На Волині планують запровадити роздільне збирання сміття у новому 2017 році

PDF Друк
Середа, 26 жовтня 2016, 13:47

Правильна утилізація сміття, паспортизація та узаконення сміттєзвалищ, недопущення функціонування несанкціонованих сміттєзвалиш – ці та інші питання розглядали учасники засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулася 26 жовтня 2016 року під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Олександра Степанцова.

З метою здійснення належного обліку відходів на території області, забезпечення дотримання норм екологічної безпеки та запобігання виникнення надзвичайних ситуацій в регіоні, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення області, голови райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад, селищних, сільських та міських (міст обласного значення) у межах своїх повноважень повинні ужити відповідні заходи.

Відтак, передбачено виконання у повному обсязі заходів протокольного рішення від 2 червня 2016 року № 5 пит.3 «Про стан будівництва та експлуатації полігонів для складування твердих побутових відходів»; удосконалення системи організованого збору та вивезення твердих побутових відходів; ліквідацію та недопущення утворення несанкціонованих (стихійних) сміттєзвалищ на території населених пунктів, у лісах поблизу автомобільних доріг та прибережних смуг річок, меліоративних каналів, ставків.

До 1 січня 2017 року планується зменшити обсяги утворення та захоронення відходів шляхом впровадження технологій роздільного збирання, механізованого сортування з вилученням ресурсоцінних компонентів, переробки, утилізації та знешкодження; переробка твердих побутових відходів як вторинної сировини, розширення мережі пунктів по її збору і заготівлі; ефективне використання твердих побутових відходів як альтернативних джерел енергії.

Окрім того, в області проводитимуть інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо сучасних підходів у поводженні з твердими побутовими відходами, адже важливо пам’ятати про згубний вплив на здоров’я громадян та навколишнє середовище стихійних сміттєзвалищ.

Обговорювали під час засідання комісії   і питання забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів щодо профілактики грипу та ГРВІ у епідемічному сезоні 2016-2017 років. Так, для осіб із груп медичного, епідемічного та професійного ризику з метою уникнення ускладнень від хвороби та можливих летальних наслідків має бути передбачене своєчасне виділення асигнувань на закупівлю вакцини проти грипу, а також діагностичних препаратів, дезінфекційних та антисептичних засобів індивідуального захисту.

Актуальним нині є й дотримання вимог техногенної та пожежної безпеки вихованців усіх навчальних закладів області. Відтак, передбачено провести огляд огороджувальних конструкцій навколо загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних  навчальних закладах. Особлива увага приділятиметься об’єктам, що побудовані до 1980 року. Також заплановано провести позапланові інструктажі з питань обов’язкового виконання вимог техногенної та пожежної безпеки з метою уникнення  надзвичайних ситуацій.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити