На Волині вилучили велику партію необлікованого лісу для Євросоюзу

PDF Друк
Вівторок, 16 серпня 2016, 10:23

На Волині група осіб займалась незаконним вивезенням деревини до країн Євросоюзу. На даний час оперативники Управління захисту економіки спільно з прокуратурою провели майже 20 обшуків натериторії лісгоспів. Дії зловмисників кваліфіковані за чотирма статтями Кримінального кодексу.

Працівники Управління захисту економіки спільно з прокуратурою та Управлінням служби безпеки Волинської області припинили діяльність групиосіб, які організували злочинну схему з незаконної порубки лісу та вивезенняйого за межі України.

Встановлено, що суб'єкти господарювання діяли за сприянням керівництва Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства. Дозлочинного «ланцюжка» також входили керівники державних лісогосподарських підприємств області.

Встановлено, що до схеми були залучені кілька керівників приватнихпідприємств. Вони шляхом підкупу співробітників Волинського обласногоуправління лісового та мисливського господарства отримували фіктивні документи щодо обсягу, виду деревини, її кількісних і якісних показників.

Отриманий повний пакет дозвільних документів на лісопродукцію надававможливість безперешкодно вивозити її за кордон.

Під час санкціонованих обшуків складів майже двох десятківлісогосподарських підприємств області вилучено підготовлених до вивозупонад 500 кубометрів лісу цінних порід та фінансово-господарськудокументацію. Вартість деревини сягає понад 3 мільйони гривень.

На Закарпатті виявлено факт незаконної порубки на території однієї з філійлісового агропромислового господарства області, які допустили незаконнупорубку дерев цінних порід на суму 1 мільйон 350 тисяч гривень.

За даним фактом прокуратурою Волинської області відкрито кримінальнепровадження за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодінняним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (Службовепідроблення) та ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержаннянеправомірної вигоди службовою особою) КК України, а місцевоюМукачівською прокуратурою в Закарпатській області відкрито кримінальнепровадження за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовимстановищем) КК України.

На даний час правоохоронцями проводяться першочергові слідчі дії,спрямовані на встановлення та притягнення до кримінальної відповідальностіусіх причетних до злочинних схем осіб.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити