Нюанси обміну старої квартири на житло в новобудові

PDF Друк
Четвер, 07 червня 2018, 20:19

Однокімнатну квартиру в сталінці в центрі Києва Простобанк запропонували обміняти на двокімнатну квартиру в спальному районі столиці або на трикімнатне житло в передмісті. При цьому експерти ринку попереджають: оціночні компанії занижують ринкову вартість вашого старого житла приблизно на 20%. Детальніше про переваги і підводні камені договору міни розповідає syretski-sady.com.ua/

Теоретично обміняти можна будь-яку квартиру на новобуд: необов'язково щоб це було рівноцінне пропозицію по району, типу будинку, площі і т.д. Забудовник замовляє оцінку вашої квартири і пропонує свої варіанти з доплатою з вашого боку або компенсацією з боку фірми (різниця в оціночної вартості квартир). Треба пам'ятати одне: забудовник завжди залишиться у виграші.

Обмін старої нерухомості на нову фактично не розвинений в Україні. Якщо в сфері автомобілів ця схема більш-менш робоча, то угоди по квартирах майже не відбуваються. Це пару угод на місяць, менше 1% ринку. Це нова послуга на ринку, її механізм поки не виписаний чітко. Люди з недовірою ставляться до покупок на первинному ринку, що вже говорити про такі складні схемах, як міна. Тому попит на ринку мінімальний.

Я думаю, що цей сегмент абсолютно не перспективний в найближчі кілька років. Завжди виникає питання з приводу оціночної вартості старої квартири. Оцінювачі від забудовника з будь-якого її занизять, адже вони хочуть якомога швидше реалізувати квартиру на ринку. Ну а у власника старої квартири своє бачення на її вартість. Тому конфлікту не уникнути.

Забудовнику угода міни не цікава через тривалого процесу пошуку і оформлення документів. А покупцеві простіше продати свою квартиру через рієлтора за ринковою вартістю і за виручені гроші придбати нове житло.

Якщо оцінка квартири проводиться банками - вона буде з дисконтом приблизно в 20%, в порівнянні з ринковою вартістю. Я думаю, така ж приблизно ситуація і у забудовників. Наприклад, якщо ринкова вартість квартири 100 тис. Дол., Максимум її оцінять в 80 тис. Дол.

Плюс процес переоформлення. Існує стереотип, що за допомогою договору міни можна уникнути оподаткування на покупку нерухомості. Насправді це залежить від ряду факторів (від того, яка за рахунком угода, від терміну володіння, як нерухомість дісталася: в спадок або купівля-продаж і т.д.). В цілому, при обміні квартири ви заплатите податків від 1-2% до 8,5% від оціночної вартості об'єкта.

В процесі укладання договору з компанією-забудовником, власник квартири вносить грошову заставу, як гарантію його зацікавленості в угоді. Його розмір може досягати 1-2 тис. Дол. Застава повертається після закриття угоди.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж