У Луцьку запалилася найбільша свічка в Україні

PDF Друк
Субота, 10 січня 2015, 18:47

я патріот україни картинкаУ створенні активну участь взяв Володимир Дмитрук. Він очолює обласну організацію бджолярів Волинської області «Ройовий стан». Для нього свічки - це давня українська традиція, яка з незрозумілих причин була забута сучасниками. 5-6 століть назад великі свічки створювалися повсюдно. Звичайно, в основному це робили бджолярі, адже саме вони володіють найбільшою кількістю воску. І для кожного суспільства або навіть цеху створювалася своя велика свічка. Вона діяла як оберіг і символ організації.

Зараз такі свічки збереглися тільки в краєзнавчих музеях. Вони приблизно в метр заввишки, а товщиною більше десяти сантиметрів.

Для свята вирішили зробити свічку побільше. Всі бджолярі склалися своїм воском - вийшло 80 кілограм. Для свічки виготовили спеціальну форму.

Воску потрібно було приблизно тиждень, що б остаточно застигнути. Скориставшись цим часом, майстри нанесли на свічку візерунки і назву організації.

Перед установкою, її освятили в Свято-Троїцькому соборі. Зараз незвичайна свічка розташовується в Свято-Георгіївському храмі. Її запалюють тільки на дуже великі свята.

10 січня свято розпочалося з передачі Вифлеємського вогню миру.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити