На Волині обговорили новітні методи лікування серцево-судинних захворювань

PDF Друк
Четвер, 12 березня 2015, 12:29

В рамках Всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» 11 березня 2015 року для волинських лікарів проведений цикл лекцій, присвячених питанням діагностики та лікування кардіологічних захворювань.

В обласній клінічній лікарні проведена науково-практична конференція для лікарів кардіологів, терапевтів, сімейних лікарів та з медицини невідкладних станів. Участь в сателітному засіданні «Вроджені вади серця. Сучасний підхід до діагностики та лікування» брали неонатологи, дитячі кардіоревматологи, акушер-гінекологи.

Відкриваючи конференцію начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк зазначив, що проблема серцево-судинних захворювань для Волині є пріоритетною. В області проводиться значна робота щодо діагностики та лікування даної патології. Зокрема, підписана угода співпраці з Світовим банком.

- Проект спрямований на профілактику та лікування серцево-судинних хвороб. Адже саме серцево-судинні захворювання формують рівень смертності та захворюваності в області, особливо, працездатного віку, - зауважив начальник управління.

- Всеукраїнський проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» спрямований на вирішення низки питань підвищення якості надання кардіологічної та кардіохірургічної допомоги населенню та доступності високоспеціалізованої діагностики й лікування. Актуальність проблеми суттєво підвищується саме зараз. Одним із найнебезпечніших наслідків нинішньої ситуації в Україні є психологічний стан українців та вірогідний стрибок захворювань, у першу чергу серцево-судинної системи. Тому впровадження в усіх регіонах (з урахуванням місцевих особливостей) якісної та доступної діагностики, ургентної догоспітальної та госпітальної допомоги є питанням національного значення, - розповів д.мед.н., головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих» Костянтин Руденко.

- Важливо, що проект не потребує додаткового бюджетного фінансування. У його основі – виявлення та ефективне використання наявних резервів як на місцях, так й у високоспеціалізованих центрах, плідна гармонічна взаємодія на всіх рівнях надання медичної допомоги, об’єднання ресурсів сусідніх регіонів із метою ефективного завантаження обладнання, особливо високоспеціалізованого, - зазначив фахівець.

Фахівці НІССХ імені М.М. Амосова розповіли про новітні методи, які застосовуються у сучасної практиці, про своє бачення організації взаємодії та наступності при лікуванні хворих з серцево-судинними патологіями.

Також зазначили, що дуже важливий аспект проекту – це сприяння поліпшенню якості сучасної медичної освіти та підвищення рівня професійної кваліфікації медиків.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити