Як захищатимуть історичну частину міста Луцьк?

PDF Друк
Середа, 17 червня 2015, 20:49

історична частина луцькаДля збереження «Старого Луцька» створять робочу групу

У Луцьку створять робочу групу, яка займатиметься питанням збереження та розвитку історичної спадщини міста.

Про це стало відомо на засіданні комісії Луцької міської ради з міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму у середу, 17 червня.

За словами голови комісії, депутата Луцькради, координатора «Народного Контролю» Павла Данильчука, у історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк» - незаконні реконструкції пам’яток та несанкціоновані забудови. «Неозброєним оком видно, що у Старому місті будівлі просто стоять і руйнуються, або ж щось незаконно риється і будується», - зазначив депутат.

Створення групи по Старому міста, на думку Павла Данильчука, дасть можливість «контролювати старі забудови міста».

Представник комітету захисту національної спадщини і член комісії при Міністерстві культури Ігор Левчук говорить, що у Старому місті - ситуація критична. «Знищуються масово пам’ятки національного значення, до прикладу – монастир бернардинів, без жодних дозволів перепланували і зробили літнє кафе. А на кладовищі 12 століття, що на П’ятницькій гірці облаштували парковку, на Святій горі побудували незаконний будинок», - зауважив Левчук. Представник комітету захисту культурної спадщини додав, що під пам’ятками національного значення - не оформлена земля та й заповідник не має статусу землі історико-культурного значення.

Відтак, на комісії вирішили не зволікати і зібратися робочою групою по збереженню та розвитку історичного середовища Луцька на наступний четвер, 25 червня.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити