Історія планерної школи Луцька

PDF Друк
Вівторок, 20 червня 2017, 14:03

В серпні 1933 року з ініціативи професорсько-викладацького складу Кременецького ліцею створили Кременецьку планерну школу «Соколина Гора», яке стало однією із найвідоміших планерних шкіл країни. Один з викладачів ліцею побудував з учнями планер, який і став першим, на якому вчились люди, для цього знайшли хороше місце: Кременця для цього дуже підходить. Школа була утворена біля Кременця, поблизу села Куликів. Першій рік в школі був лише один планер типу «Ворона». Згодом школа розвивалась та поповнювалась.

Проте одного разу в школі відбулась пожежа, яка знищила багато обладнання.

В кінці 1930-х років Волинська планерна школа «Соколина Гора» була серед кращих в країні. Свідченням її популярності був і той факт, що її випускницею була донька маршала Юзефа Пілсудського – Ядвіга Пілсудська. Кожного тижня дівчина їздила на навчання.

 

Так на Волині зародилась та діяла найкраща планерна школа в Україні, куди їздили навіть з закордону. Тут було гордо навчатись, кожен учень міг похвалитись. Тому школа набирала популярності з кожним роком. Адже вчитись літати можна було далеко не всюди, проте з усього вибору тут давали найкращі знання.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити