Історія
Історія планерної школи Луцька PDF Друк
Вівторок, 20 червня 2017, 14:03

В серпні 1933 року з ініціативи професорсько-викладацького складу Кременецького ліцею створили Кременецьку планерну школу «Соколина Гора», яке стало однією із найвідоміших планерних шкіл країни. Один з викладачів ліцею побудував з учнями планер, який і став першим, на якому вчились люди, для цього знайшли хороше місце: Кременця для цього дуже підходить. Школа була утворена біля Кременця, поблизу села Куликів. Першій рік в школі був лише один планер типу «Ворона». Згодом школа розвивалась та поповнювалась.

Проте одного разу в школі відбулась пожежа, яка знищила багато обладнання.

 
На Волині прикордонникам запропонували хабар PDF Друк
Середа, 14 грудня 2016, 12:40

Надто часто в новинних стрічках видніється схожа інформація. Українці, здається, вже навіть звикли до таких реалій. Але це неправильно! І допоки громадяни України цього не зрозуміють, країні шлях до розвитку закритий.

Державні служби постійно ведуть боротьбу з корупцією серед працівників прикордонних служб. Організатори сподіваються вплинути на свідомість прикордонних робітників, і як ми бачимо, їх зусилля не марні.

 
У Володимирі-Волинському відкрили ще одну виставку, що показує таємничу історію Волині PDF Друк
Четвер, 15 жовтня 2015, 10:03

У Володимирі-Волинському урочисто відкрили виставку світлин «Від святої Покрови до Різдва Христового. Віхи відновлення храму».

Матеріали до цієї події довгий час готували співробітники адміністрації Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир». Стосувались дослідження історії одного із храмів Володимира-Волинського, а саме таємної діяльності єзуїтських шкіл на території собору Різдва Христового.

Стало відомо що ще наприкінці 18 століття на території собору існували таємні єзуїтські групи, мета яких була навернення людей до католицької віри. З часом їх змінили інші представники цієї віри, тому історія про них з часом почала втрачатись. Собор, на території якого знаходиться виставка має довгу історію від заснування і переходу до католицької церкви, потім до православної, а пізніше знову до католицької. В радянські та воєнні часи собор піддавався руйнуванню.

 
Стартував тиждень торгів сучасним мистецтвом у Лондоні PDF Друк
Субота, 04 липня 2015, 17:38

Хто б міг подумати, що так швидко почалися торги за творами сучасного і післявоєнного мистецтва. Це справжній та вишуканий захід стартував тридцятого червня цього року. Були виставлені на продаж різні, так би мовити - раритети. Відкрили даний тиждень вже всім відомий аукціонний дім « Christie's ». Основними лотами стали роботи Френсіса Бекона, Герхарда Ріхтера, Зигмара Польці.

Найдорожчим полотном на аукціоні став «Ескіз до голови Ізабель Росторн і Джорджа Дайера» , бо воно коштувало приблизно дванадцять мільйонів фунтів стерлінгів. Були й дуже круті лоти, які коштували трохи дешевше - близько семи мільйонів. Даний тиждень відвідують не тільки зірки і знаменитості, але й уся вища спільнота, хто дуже любить живопис, культуру, традиції і мистецтво в цілому. За всі роботи в цілому організатори хочуть виручити не менше ніж 143 мільйони. Ми будемо тільки дуже раді, якщо їм це реально вдасться.

 
Як захищатимуть історичну частину міста Луцьк? PDF Друк
Середа, 17 червня 2015, 20:49

історична частина луцькаДля збереження «Старого Луцька» створять робочу групу

У Луцьку створять робочу групу, яка займатиметься питанням збереження та розвитку історичної спадщини міста.

Про це стало відомо на засіданні комісії Луцької міської ради з міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму у середу, 17 червня.

За словами голови комісії, депутата Луцькради, координатора «Народного Контролю» Павла Данильчука, у історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк» - незаконні реконструкції пам’яток та несанкціоновані забудови. «Неозброєним оком видно, що у Старому місті будівлі просто стоять і руйнуються, або ж щось незаконно риється і будується», - зазначив депутат.

 
У Луцьку пройшла виставка дзвіночків PDF Друк
Середа, 07 січня 2015, 12:41

аудиторія зал5 січня свою колекцію дзвіночків представила дзвонарка Луцька Галина Марчук. Захід пройшов у вигляді виставки в музеї історії Луцького братства. На вітринах було представлено велика кількість декоративних дзвіночків, які збиралися протягом багатьох років і розповідають про історії Луцька. Назва виставці дана актуальна: «Дзвони б'ють - благу вість несуть». На різдвяну експозицію прийшла велика кількість гостей - цінителів мистецтва. Всього в цей день гості могли подивитися на 150 дзвіночків. Кожен з яких унікальний. В основному вони створені в Україні - в різних її областях. Але не мала частина колекції прибула з інших країн, і не тільки з найближчих Польщі чи Білорусі, але і з Австралії та Канади. Кожен з експонатів має свою, особливу історію і сенс.

Перлиною виставки Галина Марчук представила дзвіночок «Благовіст Волині». Таких в Україні всього десять. Вони були створені спеціально для фестивалю в 2012 році Миколою Шавула.

 
Найбільший в світі прапор України відвідав Луцьк PDF Друк
П'ятниця, 16 травня 2014, 14:16

В рамках грандіозного видовища, котре організовують жителі обласних центрів України, 14 травня, близько 18:30 в Луцьку було розгорнуто величезний національний прапор нашої держави. Площа полотна досягла 2400 квадратних метрів. Як стверджують організатори події, прапор продовжує мандрувати обласними центрами країни, і після Луцька він відвідає Донецьк. За словами організатора видовища, Юрія Захарченка, схід стане завершальним пунктом, де буде розгорнуто синьо-жовтий прапор, повідомляє Vsemisto.

 
Урочисті збори ветеранів PDF Друк
П'ятниця, 08 листопада 2013, 21:38

Урочисті збори ветеранів. 22 липня в ДК ВГС відбулися урочисті збори Луцької громадської організації "Рада ветеранів війни, праці, збройних сил і правоохоронних органів" присвячені 25 - річному ювілею.

22 липня в ДК ВГС відбулися урочисті збори Луцької громадської організації "Рада ветеранів війни, праці, збройних сил і правоохоронних органів" присвячені 25 - річному ювілею. На жаль, не збереглися документи, що дозволили б з точністю сказати, коли відбулося перше засідання міської організації ветеранів, втім, це не настільки важливо. Навіть пішовши на заслужений відпочинок, але молоді душею і небайдужі до долі міста, створеного своїми руками, ті, хто захистив світ від коричневої чуми, відбудували зруйновані міста і села, заводи і фабрики, які створили найбільшу в Європі ГЕС, які не спочивають на лаврах. Вони продовжують активно брати участь у громадському та політичному житті славного міста.