Гідроізоляція будинку

PDF Друк
Середа, 13 липня 2016, 09:24

Гідроізоляція будинку

При будівництві будь-якої будівлі важливим етапом є гідроізоляція стін, даху і фундаменту будинку. Оскільки в процесі тривалої експлуатації стіни періодично піддаються впливу опадів, то вони повинні бути захищені від руйнування вологою в першу чергу.

Вода, проникаючи в бетон, цеглу або природний камінь через мікротріщини, вступає в реакцію з хімічними елементами, що входять до складу стінового матеріалу. Це викликає передчасне старіння і руйнування на вигляд монолітної поверхні. До того ж для армування цегляної і бетонної стіни застосовується сталева сітка або прути, які під впливом проникаючої вологи іржавіють. Відсутність зовнішньої гідроізоляції стін є однією з причин вогкості і цвілі в будинку.

Гідроізоляція стін дерев'яних будинків

Щоб будинок з дерева прослужив якомога довше, необхідно просочити його стіни спеціальним складом. Цей матеріал називається антисептичний розчин. Просочуючи деревину, він не тільки захищає її від гниття, грибка або цвілі, але й візуально підкреслює текстуру натурального матеріалу завдяки наявності барвника.

Антисептичні гідроізолюючі розчини можуть бути безбарвними або містити фарбувальний пігмент. Деякі виробники включають в такі матеріали віск, що значно підвищує їх водовідштовхуючі і консервуючі властивості. Гідроізоляція зовнішніх стін будинку з дерева наноситься звичайної пензлем, тому її ще називають фарбувальної гідроізоляцією.

Також для нанесення гідроізоляції на дерев'яну поверхню застосовують спеціальні компресор і розпилювач. Це значно скорочує час проведення робіт і економить матеріал. Виконувати завдання гідроізоляції необхідно за два підходи, при цьому наступна гідроізоляція стін каркасного будинку з дерева може бути проведена через 5 років.

Гідроізоляція зовнішніх поверхонь цегельних і бетонних стін

Цегла за своєю структурою матеріал дуже пористий, тому він вбирає вологу подібно до губки. Особливо схильні до руйнівної дії цегляні стіни, які торкаються до грунту.

Зведення коробки будівлі починають після монтажу фундаменту. По периметру стін на фундамент укладають шар підстилкового або оклеечной гідроізоляції. Для цього завдання краще всього буде купити єврорубероїд, який можна приклеїти на розплавлений бітум, що наноситься щіткою. Тільки після цього можна приступати до цегляної кладки.

Гідроізоляція для стін зовні будинку може також бути виконана шляхом нанесення декоративної штукатурки. У сучасному житловому будівництві більшої популярності отримала обробка стін декоративною штукатуркою типу Вітон або Короїд, яка наноситься на шар утеплювача з пінопласту. Її щільна структура не пропускає вологу до цегли й бетону.

Верхня гідроізоляція зовнішніх стін зобов'язана своїм народженням популярній колись цементно-піщаній штукатурці з цікавою назвою «Шуба». Не дарма ще наші прадіди захищали свої житла подібним покриттям.

Гідроізоляція даху

Для того, аби дах надійно захищав від будь-яких погодних умов, слід правильно підібрати матеріали для покрівлі. В кліматичних умовах України найбільш адекватним варіантом є бітумна черепиця Акваізол, котра забезпечує надійний рівень шумо- и термоізоляції всього будинку. Цей будматеріал може прослужити більш ніж 25 років, особливо якщо проводити кладку в купі з єврорубероїдом (забезпечує додатковий захист будівлі).

Відомо, що саме на дах приходиться найбільша частина опадів – тому він має бути виготовлений з якомога кращих та якісних матеріалів. Завод «Акваізол» виготовляє продукцію європейського рівня, яка відповідає всім будівельним стандартам якості, саме тому купити тут необхідні матеріали буде найбільш розумним вибором.

Гідроізоляція з допомогою геотекстилю

Геотекстиль - нетканий матеріал на основі різних синтетичних волокон, який використовується в гідроізоляційних роботах. На ринку даний продукт представлений дуже різноманітно, але найбільшого поширення набули дві його різновиди – голкопробивний і термозкріплений.

Голкопробивний геотексіль коштує дешевше, багато в чому завдяки більш простій технології виготовлення. Протягом терміну експлуатації його пухнаста поверхня забивається піском, в результаті чого полотно стає малопридатним для подальшого використання. Інша справа - термозкріплений геотекстиль з гладкою поверхнею, який прекрасно фільтрує воду. Цей матеріал має здатність самоочищатися: при сильній зливі бруд з нього легко змивається водою.

Сам геотекстиль, ціна на який відносно невисока, має цілу низку позитивних характеристик, які і зумовили його застосування в сфері гідроізоляції фундаментів і не тільки. Так, матеріал не схильний до гниття. Він абсолютно не чутливий до впливу грибків і плісняви. Крізь нього не проростають коріння.

Геотекстиль застосовується при облаштуванні системи м'якого дренажу, яка складається з двох матеріалів – власне самого геотекстилю та гідроізоляційного шару. Останній необхідний для того, щоб вода, накопичуючись в дренажній системі, виводилася за межі дільниці. Роль, яку відіграє нетканий геотекстиль, теж важлива: він не дає засмітитися дренажному шару. Це, в свою чергу, дозволяє не турбуватися про його стан довгі роки.

Нетканий матеріал на основі різних синтетичних волокон, крім дренажного будівництва, знайшов застосування в спорудженні протиерозійних конструкцій, фундаментів, підземних об'єктів. Також його часто використовують при зведенні покрівель: геотекстиль виступає тут як армування гідроізоляції. Саме тому він, як і єврорубероїд, ідеально підходить для гідроізоляції покрівель та фундаменту.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж