У Луцьку влада закликає роботодавців підвищити заробітні плати своїм працівникам

PDF Друк
Четвер, 04 лютого 2016, 14:02

Високе податкове навантаження на заробітну плату скасоване, тому роботодавці повинні підняти зарплатню, а також розповісти фіскальній службі про свою діяльність. В іншому випадку їм грозить штраф у розміні 42 тисячі. Чи вийдуть на зустріч роботодавці?

фотот

Сьогодні, 4 лютого, відбулось засідання членів групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання міста, на якому зазначили, що у порівнянні з минулим роком навантаження на заробітну плату знизилось, саме тому роботодавці повинні підняти зарплату своїм працівникам:

«Візьмемо, до прикладу, таку ситуацію: ви отримували в 2015 році 1700 гривень. Враховуючи зміни, які діють з 1 січня: зниження податку на заробітні плати від 55% до 22%, ви повинні отримувати біля 2800 у цьому році. Але ж ніхто з роботодавців не підняв зарплатню, і це навіть попри те, що ми готуємо всі належні умови для цього» - говорить начальник відділу податкової інспекції міста Луцька Ігор Невор.

Крім цього, за словами Невора, понад 13% мешканців міста отримують зарплатню нижчу, ніж це передбачено законом.

Чому зміни не відбуваються? Тому, що більшість підприємств не реєструються належним чином. І все робиться для того, аби не платити податок, який вже і так знизився. Тому мешканці Луцька, та й всієї країни, які працюють за так званою «конвертною» зарплатою страждають.

«Здебільшого ігнорують закон саме молоді підприємці, які не реєструють свою діяльність належним чином, або взагалі працюють без відповідної реєстрації. На сьогоднішні, здається що це вигідно. Але всі рано чи пізно приходять у пенсійний фонд» - продовжив Ігор Невор.

«Зараз дуже легко перевірити чи зареєстроване підприємство, чи працює офіційно людина на тій чи іншій посаді. Для цього проводяться перевірки. Потрібно лише прізвище працівника, яке перевіряється у фіскальній службі. Ті роботодавці, які не зареєстрували працівників, платитимуть штраф – 30 мінімальних зарплат, а це понад 41 тисяча гривень» - додає начальник відділу додержання законодавства про працю та інших нормативно-правових актів управління державної праці у Волинській області Наталія Киричук.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити