Вартість горілки в Україні зросте

PDF Друк
Вівторок, 10 березня 2015, 13:48

Найближчим часом Україну не омине значне подорожчання горілчаних напоїв – такі прогнози роблять незалежні експерти у зв’язку з підняттям цін на спирт державним підприємством «Укрспирт», повідомляє Vsemisto-lc.info.

Спершу йшлося про те, що 1 декалітр спирту «Люкс», який використовується для виготовлення горілчаних напоїв, буде коштувати 265грн. замість попередніх 178грн. Така ціна була зумовлена зростанням вартості сировини для виготовлення спирту (зернових) більш, ніж у 2 рази, а також подорожчанням кубометру газу – з 7600 грн. до 11400 грн. Проте вартість зернових нещодавно трохи знизилась, тому в «Укрспирті» знизили й вартість декалітру спирту до 244 грн.

Роман Іванюк, виконуючий обов’язки директора ДП «Укрспирт» так пояснив подорожчання:

«Спирт – це те, що має свою світову ціну. Складові спирту: 55% сировина (зернові) і 35% газ. Ми не в змозі гасити за рахунок внутрішнього балансу зростання цін на основні складові виробництва спирту. Форсмажорне підняття ціни дозволить «Укрспирту» працювати без збитків. Ми економимо, як можемо: відмовилися від надбавок, премій, доплат, охорона зведена до нуля, працівники підприємства працюють за мінімальну зарплату, інші йдуть у відпустку за власним бажанням. Виробники горілчаних напоїв з розумінням відносяться до підняття цін. Ми готові зменшити ціну на спирт, якщо ціни на сировину та газ впадуть».

Незалежні експерти ринку тютюнових та горілчаних виробів прогнозують, що перш за все подорожчає найдешевша горілка – приблизно на 50%. Так, В’ячеслав Сокерчак – один із таких експертів зазначив: «Від моменту виробництва спирту до виробництва горілки проходить 50-60 днів, але оскільки уряду потрібні гроші, Кабмін може прийняти постанову про нові мінімальні ціни на горілку і раніше (зараз ця ціна становить 39,90 грн)».

В «Укрспирті» обіцяють переглянути встановлену ціну 13 березня 2015 року на спільному засіданні керівництва ДП та виробників горілчаної продукції.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити