Пенсійний фонд "ріже" пенсіонерів

PDF Друк
Понеділок, 09 березня 2015, 19:30

пенсія пенсіонерівМи сьогодні змушені «різати» пенсіонерів. Пенсійний фонд не забезпечував себе внесками вже кілька років. Гроші йшли з бюджету. Також цього вимагають наші міжнародні партнери, заявив в ефірі радіостанції Голос Столиці економіст Лабораторії законодавчих ініціатив Олександр Мозковенко.

Пенсії працюючим пенсіонерам уріжуть на 15%, але тільки до кінця року. Таке рішення прийняли народні депутати на позачерговому засіданні. Закон був прийнятий з п'ятої спроби. В ході обговорень у парламенті уряд зобов'язався до 1 червня подати в Раду законопроект, який скасовує всі спеціальні пенсії і вводить єдине правило нарахування пенсій. Якщо такий законопроект не буде прийнятий, то з 1 червня спецпенсії будуть скасовані автоматично, повідомляє Vsemisto-lc.info.

Про зміни в пенсійному законодавстві радіостанція поговорила з економістом Лабораторії законодавчих ініціатив Олександром Мозковенком.

Як ви оцінюєте рішення парламенту про урізання пенсій для працюючих пенсіонерів? І взагалі, наскільки ці рішення допоможуть скоротити дефіцит і стабілізувати ситуацію у Пенсійному фонді?

– Дефіцит пенсійного фонду – це не сьогоднішнє питання. Пенсійний фонд не забезпечував себе внесками вже кілька років і дотувався з державного бюджету. Це питання взагалі пенсійної реформи, про яку говорили вже більше 10 років, але її в необхідному обсязі не здійснювали. Тому просто прийнято рішення, яке мало бути прийняте з точки зору ситуації.

Наскільки справедливо це урізання пенсій для працюючих пенсіонерів? Наскільки це справедливо з економічної точки зору?

– Це вимушений крок. Цього вимагають наші міжнародні партнери, зокрема МВФ, і цей крок цілком виправданий. Це те, що ми просто маємо робити. Неприємно, але ми маємо це робити.

Тобто це частина тих непопулярних реформ, про які казали раніше?

– Безперечно. Це мабуть не останнє, що нас чекає.

А що ще може нас чекати? Ви маєте на увазі саме пенсійні питання?

– Пенсійні. Зараз багато говорять про пенсійний вік, намагалися скасувати збільшення… Тут немає іншого шляху, тому що наша пенсійна система, враховуючи віковий склад, не витримує навантаження.

Тобто ви вважаєте, що все ж таки нам доведеться збільшити вік виходу на пенсію?

– Він вже збільшений, просто може зараз це трохи відкладуть, але очевидно, що це буде потім здійснюватися.

Яка вірогідність того, що цю норму про 15%, на які зріжуть пенсії, продовжать і наступного року?

– Це залежить від ситуації. Ми бачимо, що відбувається з бюджетом. Ми зараз як не намагаємось, як не виходимо з песимістичної оцінки бюджету, але складаємо бюджет, який потім доводиться переглядати. Чому? Тому що дуже багато залежить від того, як складеться ситуація на сході країни. Це дуже важливий фактор.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити