Влада провела консультації з аграріями щодо весняно-польових робіт у 2015 році

PDF Друк
П'ятниця, 13 лютого 2015, 12:13

Через негативну ситуацію на ринку цукру традиційний для Волині цукровий буряк витісняють економічно вигідніші технічні культури.

Про це йшлося під час наради з агрономами сільськогосподарських підприємств області з питань підготовки до весняно-польових робіт у 2015 році, що відбулася 13 лютого у Луцьку.

Зі слів директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрія Горбенка, в структурі технічних культур області цукрові буряки охоплювали 86% у 2005 році, а торік вони становили лише 21% площі посівів. Водночас щороку збільшуються на Волині площі посівів ріпаку (33% від загальної площі торік) та сої (43%), збільшення об’ємів вирощування цих культур економічно обґрунтоване. Наразі в області працює два підприємства з переробки ріпаку та соняшнику.

Негативно на традиційну для Волині технічну культуру – цукровий буряк - вплинула нестабільна цінова ситуація на цукровому ринку, до того ж, торік на Волині були проблеми з реалізацією буряків. Очільник департаменту агропромислового розвитку зауважив, що в Європі цукрові буряки зберігаються у виробників і їх за графіком завозять на цукрові заводи. Таку схему торік запровадили цукрові підприємства області, проте, оскільки не працювали Горохівський та Володимир-Волинський цукрові заводи, підприємства-виробники цукру були перевантажені. Попри це заводи переробили усі буряки з області. На думку Юрія Горбенка, зменшувати посівні площі цукрових буряків через негатив минулого року не варто, тому що ціна на цукор, мовляв, буде витримана.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити