PDF Друк
Субота, 23 серпня 2014, 12:25

Прямо в центрі старовинного міста Луцька розташувався кафедральний собор святих апостолів Петра і Павла. У дванадцятому століття на місці Луцька існувало давньоруське селище і якщо вірити одній із сучасних гіпотез, то собор побудований на місці давньоруського храму. Це можна допустити, якщо врахувати, що тоді більшість населення була православним, і цілком міг храм займати центральне місце в місті. До того ж ми можемо навести не один приклад по всьому світу храмів, побудовані на місці інших церков. Але це лише одна з багатьох багатьох версій. Спочатку кафедральний собор зводився як церква при монастирі ізуітів. Тільки через майже сто років він отримав статус кафедрального.

Після проводились ремонтно-будівельні роботи, набагато змінили зовнішній вигляд храму за допомогою архітектора Уманьского. У 1948 році храм закрили і використовували як склад і як музей атеїзму. Лише на початку дев'яностих силами священика Людвіка Камілевского, собор повертається до Католицької церкви і в 91 році заново освячується єпископом Керницький. За костелом знаходився будинок-пріют для дівчаток сиріт, побудований Юзефою Поляновською, а в північній частині храму перебувала дворянська школа, яка трансформувалася в гімназію, а після в училище. Тут навчалися і викладали багато історично знаменитих людей.

Храм прикрашений незвичайної ліпниною і пілястрами. Декорований красивими і складними скульптурами людських фігур. На стіни храму нанесені розпису відомими майстрами, такими як Куніц, Вільяні м Прхтель. Під костелом в кілька рівнів знаходяться підземні будови.

Собор святих апостолів Петра і Павла, як один з найстаровинніших будівель на Україні і має монументальне історичне значення, його заслужено можна назвати найціннішим пам'ятником Луцька.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити